Planując spędzić kilka dni w hotelu, możemy pogubić się w wielości oferowanych sposobów zakwaterowania i wyżywienia oraz ich angielskojęzycznych nazwach. Każda z nich posiada swoje zalety, ale która najlepiej sprawdzi się podczas Twojej podróży? Jeśli poświęcisz chwilę, by przeczytać ten krótki artykuł, hotelowy żargon nie będzie już miał przed Tobą tajemnic.

Rodzaje opcji zakwaterowania i wyżywienia

Zacznijmy od rozszyfrowania wymienionych w tytule skrótów oraz opisania, na czym polegają.

BB, czyli bed and breakfast

Angielskie wyrażenie “bed and breakfast” oznacza dosłownie “łóżko i śniadanie”. Goście hotelowi korzystający z tej opcji mogą liczyć na nocleg i śniadanie w cenie zakwaterowania. W cenę nie jest jednak wliczony obiad i inne posiłki ani dodatkowe przekąski.

HB, czyli half board

Osoby decydujące się na pokój z opcją half board będą mogły korzystać z wliczonych w cenę śniadań i obiadów lub obiadokolacji.

FB, czyli full board

Full board to oferta z pełną opcją wyżywienia. Goście hotelowi otrzymują w cenie pokoju trzy posiłki w ciągu dnia: śniadanie, obiad i kolację.

All inclusive

All inclusive to opcja dla osób chcących zapewnić sobie luksusowy urlop bez martwienia się o jakiekolwiek potrzeby żywieniowe. Tutaj w cenę pokoju wchodzą nie tylko śniadania, obiady i kolację, ale także oferowane przez hotel przekąski, przygotowywane przez barmanów drinki i napoje bezalkoholowe.

OV, czyli overnight

Overnight to minimalistyczna opcja bez żadnego wyżywienia, w której goście płacą jedynie za noclegi w swoim pokoju.

BB, HB, FB – która opcja jest najkorzystniejsza?

A zatem jaki sposób zakwaterowania i wyżywienia wybrać? Wszystko zależy od charakteru Twojej podróży! Załóżmy, że zamierzasz spędzić trzy noce w Hotelu Jasek we Wrocławiu. Możesz u nas skorzystać z wygodnego i bezpiecznego pod względem epidemiologicznym wypoczynku i pysznego jedzenia w jednym z wymienionych wariantów wyżywienia. Jak zdecydować się na ten najbardziej optymalny?

Być może przyjechałeś do Wrocławia w ramach tak zwanego city break. To coraz popularniejsza w naszym kraju forma spędzania urlopu nastawiona na zwiedzanie wybranego miasta. Wrocław to niemal idealne miejsce na taki odpoczynek, ponieważ oferuje wiele różnorodnych atrakcji.

Turyści mogą wybrać się na przejażdżkę rowerową malowniczymi trasami i podziwiać naturę w ogrodzie botanicznym albo ogrodzie japońskim, który zresztą znajduje się tuż obok fontanny słynącej z przepięknych iluminacji. Entuzjaści malarstwa z pewnością będą chcieli odwiedzić Panoramę Racławicką lub Muzeum Współczesne w Pawilonie Czterech Kopuł.

Wyjazd w stylu city break przewiduje zazwyczaj napięty plan dnia. Jeżeli zdecydujesz się na opcję half board, będziesz uzależniony od godzin, w których wydawane się hotelowe posiłki i możesz nie być w stanie w pełni nacieszyć się wszystkimi wrocławskimi atrakcjami.

W takiej sytuacji dużo polecaną opcją jest także bed and breakfast, która pozwoli Ci naładować akumulatory dzięki spożytemu rano śniadaniu i na cały dzień beztrosko ruszyć na podbój miasta. Nawet, jeżeli któregoś dnia wrócisz do pokoju wcześniej, w każdej chwili będziesz mógł odwiedzić Restaurację Kryształową na terenie Hotelu Jasek.

A może planujesz podróż z powodów firmowych, by na przykład odbyć spotkania biznesowe we Wrocławiu z ważnymi klientami Twojego przedsiębiorstwa? W takim wypadku planujesz spędzić czas raczej w okolicach hotelu. Jeżeli wybierzesz opcję zakwaterowania FB, rytm hotelowych posiłków nada Twojemu pobytowi strukturę i pomoże zaplanować poszczególne dni. Co jeszcze ważniejsze, nie musząc martwić się o zorganizowanie wyżywienia, będziesz mógł całkowicie poświęcić się w pracy i w pełni osiągnąć wymarzone wyniki.

Hotel Jasek to świetne miejsce dla wygodnej i produktywnej pracy zdalnej. Każdy pokój wyposażony jest w komfortowe biurko i akcesoria potrzebne do przygotowania kawy lub herbaty. Dodatkowo hotel zapewnia szybkie i niezawodne łącze Wi-Fi, które nie pozwoli Ci przegapić ważnego spotkania za pośrednictwem internetowych komunikatorów.

Zarezerwuj nocleg z wyżywieniem w Hotelu Jasek