ul. Sułowska 39, Wrocław

Majówka 2024 we Wrocławiu

Planujesz spędzić majówkę we Wrocławiu?

Zarezerwuj pokój w naszym hotelu lub skorzystaj ze specjalnie przygotowanych przez nas pakietów pobytowych.

Kontakt z nami

Majówka 2024 – dlaczego warto ją spędzić we Wrocławiu?

Majówka jest doskonałą okazją do tego, aby nie tkwić bezczynnie w domu. Długi weekend majowy wręcz zachęca do wyjazdu, podczas którego można naładować nieco swoje “akumulatory”. Jedni wybierają się w góry, inni zaś nad morze lub innego miasta. Podczas majówki praktycznie w każdym miejscu Polski organizowane są różnego rodzaju eventy czy imprezy, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym.

Wrocław to jedno z miast, w którym podczas weekendu majowego naprawdę bardzo wiele się dzieje. Każdego roku odwiedzany jest przez liczne grono Polaków, którym zależy na oderwaniu się od codzienności i spędzeniu beztrosko wolnego czasu. Nasuwa się zatem pytanie, co dzieje się w stolicy Dolnego Śląska w czasie majówki 2022 i na jakie atrakcje warto postawić?

Majówka Wrocław – koncerty

Na majówkę we Wrocławiu organizowanych jest wiele imprez i eventów. Do tych najbardziej popularnych można zaliczyć muzyczny Festiwal 3-MAJÓWKA, który według organizatorów oficjalnie rozpoczyna sezon imprez plenerowych w całej Polsce. Podczas imprezy na scenie występują muzycy, uważani za czołówkę polskiej sceny oraz gwiazdy z zagranicy. 

Oprócz tego, 1 maja organizowana jest również inna cykliczna impreza muzyczna, odbywająca się w ramach Thanks Jimi Festival. Pomysłodawcą tej idei jest Leszek Cichoński – polski gitarzysta, aranżer, kompozytor i wokalista. Impreza odbywa się na wrocławskim rynku, gdzie licznie zbierają się wszyscy miłośnicy gry na gitarze, aby podjąć próbę ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata. Uczestnicy co roku odgrywają ten sam utwór Jimiego Hendrixa, pod tytułem “Hey Joe”. W imprezie może wziąć udział każdy – zarówno początkujący, jak i profesjonaliści.

Majówka Wrocław 2024 – inne atrakcje

Podczas majówki we Wrocławiu mają miejsce także imprezy “niemuzyczne”. Do takich można śmiało zaliczyć inaugurację sezonu wyścigów konnych na Partynicach. Na terenie ośrodka czeka ogrom atrakcji dla dzieci, dlatego miejsce to szczególnie powinny zainteresować rodziców i ich pociechy. Na majówkę zaprasza również Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który w długi weekend organizuje piknik. Na odwiedzających przygotowany będzie również kiermasz, gra “Skomponuj swój kosz piknikowy”, rodzinne zawody terenowe “Roztargniony Ogrodnik”, pokaz strojów inspirowanych historycznie z gier LARP oraz warsztaty “Las w słoiku”.

A co robić w majówkę we Wrocławiu w razie niepogody?

W weekend majowy wszyscy liczą na to, aby pogoda dopisała. Bywają jednak lata, kiedy w długi weekend pada deszcz, jest zimno i wieje. Wówczas absolutnie nie warto rezygnować z zaplanowanego wyjazdu! Na taki wyjazd warto jednak zabrać ze sobą ciepłe ubrania, kurtkę deszczową i parasol. We Wrocławiu w majówkę otwarty będzie m.in Aquapark i park trampolin GOjump – miejsca te to świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi, gdzie najmłodsi mogą wyszaleć się do upadłego.

W weekend majowy z gorszą pogodą szczególnie warto odwiedzić wrocławskie kawiarnie i restauracje.

Majówka w Jasek Premium Hotel Wrocław***

Jasek Premium Hotel Wrocław dla Gości, którzy zdecydują się odwiedzić nas w trakcie majówki, przygotował specjalne pakiety pobytowe:

  • Pobyt 1-dniowy z obiadokolacją i śniadaniem – 310,00 zł
  • Pobyt 2-dniowy z obiadokolacją i śniadaniem – 542,00 zł
  • Pobyt 3-dniowy z obiadokolacją i śniadaniem – 803,00 zł
  • Pobyt 4-dniowy z obiadokolacją i śniadaniem – 1064,00 zł

Cena zawiera pobyt w pokoju dwuosobowym z możliwością dostawki w cenie 60,00 zł.

Dzieci do lat 3 bezpłatnie.

 

Zapraszamy do rezerwacji!

 

Zarezerwuj pobyt

Projektowanie stron LTB