Wyjazd na wakacje z dziećmi to spore wyzwanie organizacyjne dla rodziców i opiekunów. To nie tylko kwestia znalezienia odpowiedniej destynacji czy przygotowania bagaży dla wszystkich maluchów, ale również problem z wybraniem komfortowego noclegu. Wiele rodzin zastanawia się w jaki sposób ulokować swoje pociechy – wspólnie w jednym apartamencie, czy wynająć kilka pokoi.

Przyjęło się, że podróżujące rodziny z dziećmi zazwyczaj rezerwują dla siebie jeden wspólny pokój. O ile to odpowiedzialne rozwiązanie w przypadku małych dzieci, o tyle w przypadku nastolatków dzielenie pokoju z rodzicami nie wydaje się już tak komfortowe. Na jakie pokoje zatem warto się zdecydować wyjeżdżając na wakacje z dziećmi? Wszystko uzależnione jest od wielkości rodziny, wieku maluchów, a także miejsca, do którego będziemy chcieli przyjechać.

Rodzina 2+2 lub 2+1 – jakie pokoje wybrać?

Nie od dzisiaj wiadomo, że wakacje z dziećmi również mogą być udane. Sam wyjazd musi być jednak bardziej przemyślany i dokładnie zorganizowany, aby zarówno maluchy miały atrakcje, z których będą mogły skorzystać, a rodzice mieli okazję aby odpocząć. Problemem zazwyczaj nie jest sama destynacja, ponieważ wszystko uzależnione jest od indywidualnych upodobań wszystkich członków rodziny, a właściwie lokalizacja noclegu.

Wakacje z dziećmi w Polsce zazwyczaj opierają się na trzech wariantach – nad morzem, w górach lub w większym mieście, gdzie zwiedzane są wszystkie popularne atrakcje. Każda z tych form wypoczynku ma swoje wady i zalety, ale wybranie kierunku pozwala na znalezienie odpowiedniego noclegu. Rodziny 2+2 i 2+1, zwłaszcza z małymi dziećmi, będą miały trochę utrudnione zadanie. Pomimo tego, że coraz więcej hoteli oferuje rozwiązania dla rodzin z dziećmi i wstawia do pokoi dostawki czy przenośne łóżeczka, warto znaleźć taki pokój, w którym wszyscy będą czuli się komfortowo.

Hotel dla dzieci we Wrocławiu

Wakacje z małymi dziećmi – bezpieczne rozwiązania

Jadąc na wakacje z małym dzieckiem, niezależnie od tego czy maluch dopiero uczy się chodzić, czy właśnie skończył 10 lat, warto postawić na bezpieczeństwo. Rezerwując pokój na wakacje z małymi dziećmi zdecydowanie lepiej postawić na klasyczne rozwiązanie i umieścić całą rodzinę w jednym, dostosowanym do tego pokoju wspólnym. Ułatwia to nie tylko sprawowanie opieki nad maluchami, ale również pozwala na komfortowy dostęp do ich łóżek w nocy. Rodzice zawsze będą mieli swoje dzieci na oku. Dodatkowo rezerwacja wspólnego pokoju w przypadku wyjazdu na wakacje z małymi dziećmi pozwala na zacieśnianie więzi dbanie o relacje rodzinny podczas wspólnej zabawy wieczorową porą.

Pokoje dwuosobowe na wakacjach – kiedy się sprawdzą?

Podczas wyjazdu z dziećmi, szczególnie nastolatkami, dużo lepiej sprawdza się pokoje dwuosobowe. Starsze dzieci nie tylko będą odczuwały większy komfort, ale również będą miały okazję do nauki samodzielności.

Aktualna sytuacja na świecie sprawiła, że teraz wiele rodzin spędza ze sobą wiele czasu w czterech ścianach. Wyjazd na wspólne wakacje nie tylko pozwala na oderwanie się od szarej rzeczywistości, ale również w przypadku rezerwacji oddzielnych pokoi dla rodziców i nastolatków daje możliwości wyciszenia się.

Zarezerwuj pobyt w Hotelu Jasek Premium

Komfortowe pokoje we Wrocławiu

Wyjeżdżając na wakacje w miejsca turystyczne, w tym nad morze czy w góry, o wiele łatwiej jest znaleźć nocleg dostosowany do potrzeb rodziny z dziećmi. Apartamenty są przystosowane do takiej konfiguracji gości. Inaczej wygląda w przypadku wyjazdów do większych miast.

Przyjeżdżając do Wrocławia rodzina nie tylko znajdzie mnóstwo atrakcji oraz miejsc do zwiedzenia, ale również bogatą ofertę noclegów. Pragnąc spędzić wakacje we Wrocławiu warto skorzystać z oferty pokoi dwuosobowych De Lux w Hotelu Jasek Premium, położonym na obrzeżach miasta.

De Lux zostały wyposażone w duże łóżko typu King Bed, a także łazienkę z osobnym wejściem z prysznicem lub wanną. Dodatkowo w pokojach znajduje się telewizor, a także możliwość podłączenia się do szybkiego i bezpłatnego internetu Wi-Fi. Jasek Premium Hotel Wrocław został dostosowany do tego, aby przyjmować rodziny z dziećmi, stając się jednocześnie hotelem rodzinnym.