Wrocław to bez wątpienia jedno z najbardziej romantycznych miast w Polsce i w Europie, miasto zakochanych. Czy to jesienią, gdy liście złocą się na murach Muzeum Narodowego; zimą, gdy miasto zasypuje śnieg; wiosną, gdy kolorowe kwiaty ożywiają Park Szczytnicki; czy latem, gdy pogoda jest idealna do spacerowania po ulicach miasta. A o każdej porze majestatyczna Odra, która niczym wstążka przeplata się pod miejskimi mostami i kładkami. Nieważny jest czas, tylko to miejsce, z tak wyjątkową i niełatwą historią, i tych dwoje ludzi, którzy kochają się najbardziej na tym świecie.

Perfekcyjne miejsce daje cały wachlarz możliwości, jak spędzić randkę z ukochaną osobą właśnie tutaj, we Wrocławiu. Zobaczmy sami!

Rejs po Odrze

Na niepowtarzalny urok Wrocławia ogromny wpływ ma jego położenie nad rzeką. Odra nie tylko urozmaica krajobraz miasta, ale dodaje mu romantyzmu.

Rejs po Odrze to wspaniała opcja na letnie i ciepłe wiosenne wieczory. Wypływając z Bulwaru Włodkowica w kierunku Przystani Zwierzynieckiej nieopodal ZOO, miniemy najbardziej znane wrocławskie mosty: Grunwaldzki oraz Pokoju. Możemy również wypłynąć m.in. z Przystani Kardynalskiej, Przystani Marina, Przystani Amfiteatralnej.

Wrocław rejs po Odrze

Spacer po Rynku

Wrocławski rynek jest więcej niż romantyczny. Zapraszając naszą drugą połówkę na spacer po sercu Wrocławia, na pewno nie będziemy żałować. Możemy wyruszyć spod słynnego miejsca spotkań, pręgierza, ulicą Świdnicką w kierunku opery. Gmach opery, jak i położony nieopodal budynek Teatru Lalek po zmroku wyglądają niczym z bajki. Mając Teatr Lalek po prawej ręce i przechodząc obok fontanny z krasnalami ręce trafimy prosto do Ogrodu Staromiejskiego z malowniczymi alejkami oraz fontanną.

Jeśli spod pręgierza ruszymy w przeciwnym kierunku, przejdziemy wąską ulicą Więzienną, obok uniwersyteckiego gmachu, dotrzemy przez most prosto na Wyspę Słodową. Stamtąd możemy udać się na Wyspę Piaskową (Ostrów Tumski) i wrócić przez Bulwar Włodkowica. Będąc na Ostrowie Tumskim, obowiązkowym punktem jest Most Tumski łączący Ostrów Tumski z Wyspą Piaskową. Znany jest on również jako Zielony Most, ze względu na kolor farby, Most Katedralny, ponieważ z centrum miasta trzeba przez niego przejść, aby dostać się na wyspę i do katedry oraz Most Zakochanych, ze względu na liczbę par, które przypieczętowują tam swoją miłość, zostawiając na moście kłódkę, a klucz wrzucając do rzeki. To jedno z najbardziej romantycznych miejsc w całym mieście i idealny punkt programu podczas randki we dwoje.

Wrocław Rynek

Pergola

Przenieśmy się na chwilę w okolice ogrodu zoologicznego. Tuż za Halą Stulecia znajduje się Pergola ze słynną, pierwszą w Polsce fontanną multimedialną. Jest to idealne miejsce na randkę z ukochaną osobą, by wspólnie cieszyć się artystycznym tańcem wody i świateł. Nieopodal Pergoli znajduje się również niezwykły Ogród japoński oraz największy wrocławski park, Park Szczytnicki.

Wzgórze Partyzantów

Mniej znanym miejscem na randkę jest niegdyś tętniące życiem Wzgórze Partyzantów znajdujące się w pobliżu Bramy Oławskiej. To idealne miejsce na spokojny spacer we dwoje. Podążając wąskimi alejkami pod górę, dojdziemy na sam szczyt Wzgórza, z którego roztacza się piękny widok na fosę miejską i pobliskie kamienice.

Kolacja w luksusowym miejscu

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy i jak spędzimy czas we dwoje, idealnym zwieńczeniem naszej randki będzie romantyczna kolacja we Wrocławiu w wyjątkowej restauracji hotelowej, najlepiej oferującej tradycyjne, ale niebanalnie zaserwowane dania. Restauracja Kryształowa w Hotelu Jasek Premium to miejsce, w którym zasmakujemy tradycyjnej polskiej kuchni w jej nowoczesnym wydaniu. Stawiamy na świeżość i jakość. Odwiedź to wyjątkowe miejsce, a na pewno się nie zawiedziesz.