Zwyczaj świętowania baby shower pochodzi już, uwaga… z XVIII wieku. Już wtedy kobiety spotykały się wspólnie z ciężarną i “zalewaly” (stąd słowo “shower” w nazwie) ją swoją troską i wsparciem, a także praktycznymi podarkami, jakie przydają się, gdy maluch już pojawi się na świecie. Jak może przebiegać baby shower? Jak ubrać się na imprezę? Jakie są jej najważniejsze elementy?

O czym pamiętać, organizując baby shower?

Często ten rodzaj przyjęcia jest organizowany jako niespodzianka dla przyszłej matki – jeśli jednak ona sama wie o przyjęciu i jest zaangażowana w przygotowania, warto jak najbardziej ją w tym odciążyć, a po zakończeniu imprezy zadbać o posprzątanie.

Najlepszy czas na organizację baby shower? Tu już dużo zależy od samopoczucia przyszłej mamy. Optymalnie przyjmuje się, że najlepszy czas przypada między 7. a 9. miesiącem, kiedy ciąża jest stabilna. Na pewno jednak nie warto planować jej na krótko przed porodem, jako że stan ciężarnej może być już nie najlepszy.

Jakie wybrać menu na przyjęcie?

Przyjmuje się, że powinno być lekkie i zdrowe, by nie zaszkodzić mamie i maleństwu. Słodycze jak najbardziej mogą być, lecz w rozsądnych ilościach, a do tego warto pomyśleć o tym, by wykonać zdrowsze zamienniki klasycznych słodkich wyrobów. Do tego doskonale sprawdzą się lekkie sałatki, koreczki i tym podobne przystawki. Stanowczo na imprezie nie może być alkoholu, ciężkostrawnych potraw i napojów gazowanych.

Jak ubrać się na imprezę?

Przyszła mama na szczęście ma dzisiaj o wiele większy wybór atrakcyjnej odzieży ciążowej niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Nie powinno być zatem problemu z doborem zestawu, który będzie nie tylko ładny, lecz też komfortowy. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wybór ubrania w lekkich, pastelowych kolorach. Przy czym nie jest to wieczorny bal – nie ma tutaj sztywnych reguł dotyczących ubioru, zatem skomponuj swój zestaw, mając na uwadze dwa główne kryteria: Twoje upodobania i komfort.

Jakie dekoracje na baby shower będą najlepsze?

Najczęściej motywem przewodnim jest macierzyństwo, czyli tutaj wchodzą w grę wszelkie akcesoria do pielęgnacji dziecka, a do tego motywy kojarzące się z maleństwem – pastelowe kolory, misie, lecz nie musi to być regułą. Głównym motywem może być np. styl retro lub boho, a do tego umiejętnie wplecione akcenty związane z maleństwem.

Popularnym pomysłem jest wykonanie np. tortu z pieluch, rozesłanie zaproszeń w kształcie dziecięcych ubranek, literki formujące imię dziecka, balony w kształcie liter i girlandy. Niemniej jednak wszelka inwencja twórcza jest mile widziana.

Co kupić na baby shower?

Tutaj sprawa jest dosyć prosta. Wyprawka dla noworodka obejmuje wiele punktów, a skompletowanie jej w całości jest niemałym wydatkiem. Dlatego też, aby ulżyć przyszłym rodzicom, warto w prezencie podarować praktyczne drobiazgi, np. ubranka, pampersy, butelki ze smoczkiem, smoczki, przewijaki, gryzaki, zestaw kosmetyków dla malucha…

W tym wszystkim warto jednak nie zapominać o tym, że przyszła mama również ma swoje potrzeby. Na pewno ucieszy się z miękkiego, puchatego szlafroka, zestawu kosmetyków lub jakiegokolwiek innego drobiazgu, o jakim akurat marzy, niekoniecznie związanego z narodzinami dziecka.

Baby shower

Jakie zabawy będą dobrym rozwiązaniem?

Co się właściwie dzieje na takim typowym baby shower? Jest to czas, w którym kobiety wymieniają się wspomnieniami, poradami co do opieki nad maluchem, wręczają prezenty przyszłej mamie… Do tego jednak mogą dojść różne zabawy. Ciekawym przykładem jest stworzenie np. kapsuły czasu, do której włożycie atrakcyjne drobiazgi, jakie będzie można podarować dziecku za kilka lat.

Dobrym pomysłem jest również podróż w czasie. Każda z was może przynieść zdjęcia z dzieciństwa, na których będziecie zgadywać, kogo przedstawiają. Będzie to również okazja ku temu, by powspominać dawne czasy i pośmiać się w miłym gronie.

Niezapomniane baby shower we Wrocławiu

Baby shower jest stosunkowo nowym zwyczajem wśród przyszłych matek, lecz dużo wskazuje na to, że jego popularność będzie rosła – a jeśli tak, wzrośnie również popularność wynajmu sal we Wrocławiu na tego typu okazję, dlatego lepiej zarezerwować miejsce z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zagłosuj!