Dla jednych kicz, dla innych świetna zabawa. Mowa oczywiście o Halloween! Coraz częściej i chętniej świętujemy ten dzień w gronie najbliższych, a nawet w otoczeniu współpracowników podczas imprez firmowych. Planujesz zorganizować Halloween, lecz nie wiesz jeszcze, od czego zacząć? Spieszymy z pomocą.

Dania na Halloween – co wybrać?

Jest to impreza, podczas której świetnie sprawdzą się przekąski “na raz”. Doskonały będzie szwedzki stół z upiornymi kanapkami, cukierkami i żelkami w kształcie nietoperzy i pająków, sałatkami i oczywiście z ponczem. Poncz jest napojem alkoholowym, odznaczającym się charakterystycznym, korzennym smakiem z nutą słodyczy. Nie masz ochoty samodzielnie szykować przekąsek? A może chcesz czegoś specjalnego? Skorzystaj z menu Restauracji Brylantowej w Hotelu Jasek Premium.

Muzyka – jaka będzie najlepsza?

Nikt nie zachęca Cię do zmiany playlisty na zawodzenie duchów i okrzyki z piwnicy, lecz upiorne wstawki co kilka utworów na pewno zagwarantują Wam odpowiednią atmosferę. Co z gatunkiem muzycznym? Wybierz przede wszystkim to, przy czym Ty i Twoi goście bawicie się najlepiej. Istnieje mnóstwo utworów, które są mile widziane niemal na każdej imprezie, co będzie szczególnie bezpiecznym rozwiązaniem wtedy, kiedy macie rozbieżne gusta muzyczne.

A może wolisz hucznie świętować Andrzejki?

Zabawa w Noc Duchów – co robić?

  • Zbieranie słodyczy. Zabawa “cukierek albo psikus” nie jest co prawda jeszcze tak popularna w Polsce jak w Ameryce, lecz czemu by nie spróbować? Jeśli się krępujecie, weźcie dzieci. Im nikt nie odmówi.
  • Zróbcie konkurs na najlepsze przebranie! Halloween bez przebrań zasadniczo nie ma sensu, zatem musi być i konkurs. Wybierz wcześniej nagrody dla najlepszych przebrań, możesz też wymyślić dodatkowe zadania dla uczestników, żeby nie było tak łatwo.
  • Czy są tu miłośnicy gier planszowych? Kto lubi wciągającą na długie godziny rozrywkę, niech pierwszy rzuci kostką. Na rynku istnieje dużo mniej lub bardziej rozbudowanych gier, pasujących swoim klimatem do Halloween. Jeśli jednak nie macie pod ręką typowo mrocznej gry, może być jakakolwiek inna.
  • Zorganizujcie imprezę firmową we Wrocławiu, na której będziecie się mogli poznać z zupełnie innej strony!

Filmowy maraton grozy – obowiązkowy punkt imprezy!

Halloween to idealny czas na oglądanie horrorów we wspólnym gronie. Aby jednak klimat był jak najbardziej mroczny, postaraj się nie kończyć na odpaleniu laptopa. Przygotuj projektor, rozstaw głośniki, aby zapewnić dźwięk przestrzenny. Zaproś znajomych do domowego kina, w którym przeżyją chwilę niesamowitej grozy.

Przebrania – masz już gotowy kostium?

Czym jest Halloween bez przebrań? Upiorne kostiumy Frankensteina, mumii, duchów i innych stworów wniosą wyjątkowy klimat do tego niezwykłego wieczoru. Czy taki kostium musi być drogi? Nie! Wystarczy odrobinę inwencji twórczej, trochę niedrogich, gotowych akcesoriów i strój gotowy!

Jeśli jednak masz ochotę kupić gotowe przebranie, możesz znaleźć je nawet już za około 150 złotych. Znasz może kogoś zaprzyjaźnionego z maszyną do szycia? Tym lepiej, być może uda Ci się wynegocjować przebranie, jakiego nie będzie mieć nikt inny!

Ozdoby na Halloween – jakie będą najlepsze?

Prawdziwie amerykańskie Halloween absolutnie nie obejdzie się bez dyniowych lampionów, pajęczych sieci, nietoperzy, mioteł, przebrań czarownic i szeregu innych drobiazgów. Udekoruj stół z przekąskami – postaw mini lampiony z dyni, rozłóż gdzieniegdzie sztuczne pająki i nietoperze. Jedną z podstawowych zasad jest to, że zbyt duże światło do klimatu halloweenowej imprezy ogólnie nie pasuje. Tutaj wybieramy światło przytłumione, zatem doskonale sprawdzą się wszelkie świeczki, lampy, a nawet cotton ballsy.

Psikusy na Halloween – czy warto?

Noc Duchów nie jest zwyczajem obchodzonym przez wszystkich. I niestety dla nich, może zdarzyć się, że osoby świętujące mogą im tego wieczoru zrobić małego psikusa. Często przytaczanym przykładem jest wysmarowanie klamki, czego nie polecamy. Jeśli jednak masz ochotę na drobne żarty, pamiętaj o tym, by mimo wszystko nikogo nie urazić. Dobrym pomysłem może być pozostawienie w skrzynkach liścików z zabawnymi rymowankami.

Zwyczaj obchodzenia Halloween nie jest jeszcze aż tak zakorzeniony w naszym obyczaju, jak choćby Andrzejki, lecz na pewno będzie to ulegało stopniowej zmianie. Jeśli nie zdarzyło Ci się jeszcze świętować Nocy Duchów po amerykańsku, spróbuj! Istnieje całkiem duża szansa, że tego typu impreza wyjątkowo przypadnie Ci do gustu.

Zagłosuj!