Podczas planowania ślubu i wesela jedną z pierwszych podejmowanych przez nas decyzji jest wybór odpowiedniej sali.  Często znalezienie wymarzonego lokum jest bardzo czasochłonne, bywa też stresujące i kłopotliwe. Jeśli już znajdziemy miejsce, w którym zdecydujemy się zorganizować wesele, nie powinniśmy długo zwlekać, by zarezerwować upatrzony lokal. Kiedy należy dokonać rezerwacji sali weselnej i dlaczego warto to zrobić z dużym wyprzedzeniem?

Jak ważny jest wybór odpowiedniej sali weselnej?

Organizacja ślubu i wesela to niewątpliwie jedno z największych i najbardziej wymagających przedsięwzięć. Jest to także spory wydatek, jaki ponoszą nowożeńcy. Na przestrzeni ostatnich kilku lat liczba sal weselnych wzrosła kilkakrotnie. Dziś para młoda ma problem z podjęciem decyzji, który lokal jest ładniejszy i najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Jeśli jednak zastanawiasz się, które lokum najbardziej zbliżone jest do Twoich gustów i potrzeb, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę: ilość gości, wielkość sali, menu a także lokalizację czy bazę noclegową.

Wymarzona sala weselna – od czego zacząć poszukiwania?

Na samym początku warto zastanowić się, jak duże planujemy wesele. Przygotowana odpowiednio wcześniej liczba gości pozwoli oszacować ile osób będzie na przyjęciu. Na tej podstawie jesteśmy w stanie też stwierdzić, czy dana sala pomieści określoną liczbę gości, czy jednak będziemy musieli rozejrzeć się za większym pomieszczeniem. Kolejnym, bardzo ważnym aspektem udanej zabawy weselnej jest wybór menu. Zróżnicowana gama potraw do wyboru powinna zadowolić również wegetarian, wegan czy gości nietolerujących laktozy i glutenu. Warto pomyśleć także o zapleczu noclegowym dla osób dojeżdżających z odległych zakątków, którzy po udanym przyjęciu nie mają możliwości wrócić do swoich domów.

Z jakim wyprzedzeniem zarezerwować salę weselną?

Przygotowania do ślubu i wesela to niezaprzeczalnie bardzo czasochłonna inicjatywa, której nie sposób dopiąć na ostatni guzik w ciągu kilku tygodni. Aby zarezerwować wymarzoną salę weselną należy zrobić to jak najwcześniej – z dużym, nawet dwuletnim wyprzedzeniem. Ogromne zainteresowanie wśród par młodych lokalami weselnymi doprowadziło do tego, że zwlekając z decyzją możemy mieć problem z dostępnością upatrzonego lokum.

Zarezerwuj termin wesela w Hotelu Jasek

Od czego zależy dostępność terminów sal weselnych?

Dostępność lokali weselnych uzależniona jest od stosunkowo krótkiego sezonu ślubnego, w którym najchętniej decydujemy się na organizację wesela. Sezon ślubny przypada na najcieplejsze miesiące w naszym kraju. Można przyjąć, że najwięcej uroczystości weselnych odbywa się między majem a wrześniem. Przyszli małżonkowie najczęściej opowiadają się za przyjęciem ślubnym standardowo w weekend, dlatego spora część wolnych terminów zdarza się także w dni powszednie.

Jak wygląda dostępność sal weselnych poza sezonem ślubnym?

Wiele młodych par decyduje się na wesele w sezonie ślubnym z bardzo prostego powodu. To właśnie wtedy, możemy liczyć na piękną, słoneczną pogodę. Mamy również możliwość organizacji przyjęcia weselnego we Wrocławiu w plenerze, na przykład na tarasie albo w ogrodzie hotelu czy restauracji. Sezon ślubny, rozpoczynający się na przełomie maja i czerwca, i trwający aż do września jest najbardziej rozchwytywany, dlatego warto rozważyć wesele również poza jego sezonem. Jeśli zależy Wam, aby ślub odbył się możliwie jak najszybciej, bez konieczności wcześniejszej, około dwuletniej rezerwacji upatrzonego sobie wcześniej miejsca, rekomendujemy wyznaczenie daty ślubu na miesiące poza sezonem weselnym. Okres między październikiem a kwietniem gwarantuje szeroki wybór lokali weselnych z dostępnymi terminami, dodatkowo możemy cieszyć się ze zniżek, które oferują hotele, restauracje i sale weselne.

Przyjęcie weselne we Wrocławiu

Przygotowania weselne a obostrzenia związane z epidemią koronawirusa

Nieoczekiwany wybuch epidemii w Polsce zmusza nas do wzięcia pod uwagę wszystkich możliwości, jakie mogą wyniknąć z powodu zaistniałej sytuacji. Właściciele miejsc, w których organizowane są przyjęcia weselne wychodzą jednak naprzeciw, starając się zadowolić młodą parę zapewniając rezerwację terminu na kolejne miesiące, z możliwością jego przedłużenia w przypadku niejasnej rzeczywistości pandemicznej.