Wrocław to idealne miejsce na weekend z 5-latkiem. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku, zapewniając im nieustanną rozrywkę i doskonałą sposobność do nauki do nowych rzeczy. Jak zorganizować zwiedzanie Wrocławia z dzieckiem? Na jakie atrakcje wybrać się z dzieckiem we Wrocławiu?

Weekend we Wrocławiu – o czym należy pamiętać?

Na weekend do Wrocławia warto już przyjechać w piątkowe popołudnie, aby całą sobotę poświęcić na kolejne atrakcje, jakie oferuje miasto. Piątek to także doskonały moment na to, aby przespacerować się po wrocławskim rynku i udać się do miejsc, które są dłużej otwarte również dla dzieci.

Przyjeżdżając do miasta i planując weekend atrakcji, warto uwzględnić moment zameldowania w hotelu we Wrocławiu. Hotel Jasek Premium jest dostępny dla nowoprzybyłych gości od godziny 14, dzięki czemu godziny popołudniowe można wykorzystać na zwiedzenie mniejszych atrakcji, a także zorganizowanie ciekawego spaceru z 5-latkiem.

Piątek we Wrocławiu – od czego zacząć zwiedzanie?

Piątek we Wrocławiu to dzień, który spokojnie można poświęcić na poznanie miasta i udanie się w miejsca, które w sobotę i niedzielę przyciągają nie tylko odwiedzających miasto, ale także jego mieszkańców. Ciekawą propozycją po zameldowaniu się w hotelu, jest udanie się na Kolejkowo, aby zobaczyć Dolny Śląsk w miniaturze.

Kolejkowo to doskonała atrakcja dla dzieci, gdyż stworzona przez twórców Kolejkowa makieta jest ogromna, a także pełna detali. Poszczególne elementy makiety poruszają się, co z pewnością zaabsorbuje 5-latka. Makieta nie tylko przedstawia cały Dolny Śląsk w miniaturze, ale również życie mieszkańców Kolejkowa w naturalny sposób. Dzieci oglądając makietę kolejki zobaczą życie na wsi, a także będą miały doskonałą okazję do tego, aby obejrzeć akcję ratunkową. Makieta z pewnością przypadnie do gustu każdemu 5-latkowi.

Wybierz odpowiedni dla Twojej rodziny pokój w naszym Hotelu Jasek Premium

Kolejkowo zwiedza się 1,5 godziny i pomimo tego, że miejsce jest otwarte do godziny 18, warto pojawić się tam wcześniej. Będąc w Kolejkowie, nie sposób również nie wjechać na punkt widokowy Sky Tower (ostatni wjazd o 20.30). Resztę wieczoru można przeznaczyć na spacer po wrocławskich uliczkach Starego Miasta.

Sobota we Wrocławiu – gdzie można spędzić cały dzień?

Sobota podczas weekendu we Wrocławiu to dzień, który w całości można przeznaczyć na zwiedzanie miasta. Ciekawym pomysłem na sobotę będzie zaplanowanie zwiedzania Afrykarium oraz wrocławskiego ZOO wraz z Fontanną Multimedialną. ZOO jest otwarte dla zwiedzających już od godziny 9 rano i warto wybrać się do niego wcześnie rano. Na miejscu 5-latek nie tylko zobaczy zwierzęta z całego świata, ale również będzie miał okazję skorzystać z wielu atrakcji, które są udostępniane zwiedzającym na miejscu.

Pomimo tego, że zwiedzenie ZOO i okolic zajmie większą część dnia, jeśli 5-latek będzie miał na tyle siły, można przejść kładką zwierzyniecką do wrocławskiego Hydropolis. Czas zwiedzania wszystkich stref tematycznych to około 2h, a Hydropolis w weekendy jest otwarte do godziny 20 (ostatnie wejście o godzinie 19).

Dzień pełen atrakcji można zakończyć wracając do Jasek Premium i naszej restauracji przyjaznej dzieciom we Wrocławiu bądź przenieść się na rynek w poszukiwaniu dobrej kolacji.

Hotel Wrocław

Spokojna niedziela we Wrocławiu – jakie atrakcje dla dzieci?

Doba hotelowa kończy się o godzinie 12.00, zatem w niedzielę warto udać się na spacer szlakiem wrocławskich krasnali. Po wymeldowaniu się z naszych pokojów we Wrocławiu można udać się do jednego z Centrów Informacji Turystycznej i pobrać bezpłatną mapę wszystkich krasnali, jakie znajdują się w obrębie Starego Miasta. Kierując się przygotowanym wcześniej szlakiem 5-latek z pewnością będzie zachwycony odkrywaniem coraz to nowych krasnali, a także chętnie pozna ich historie. Poszukiwanie Krasnali to doskonała zabawa dla dziecka, który będzie mógł odznaczać na mapce poszczególne miejsca, w których je znalazł.

Wrocław do doskonały pomysł na weekendowy wypad z 5-latkiem. Zorganizowanie weekendu z 5-latkiem we Wrocławiu jest bardzo proste. Nie tylko można wybierać z gotowych atrakcji i wydarzeń, jaki oferuje miasto, ale również wykorzystać przeróżne trasy spacerowe po centrum miasta, aby wypełnić wolny czas. Dodatkowo komfortowy nocleg na obrzeżach miasta daje możliwość odpoczynku i relaksu.