Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. To czwarte pod względem wielkości miasto położone jest na Nizinie Śląskiej nad Odrą i jej czterema dopływami. To świetne miejsce na weekendowy wypad lub dłuższe wakacje całą rodziną, ponieważ każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie.

Wakacyjne atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

Wrocław jako jedno z największych dużych miast w Polsce ma bardzo wiele do zaoferowania. Kiedy przyjeżdżamy tu z dziećmi warto odwiedzić wrocławskie zoo, które jest słynne w całym kraju. Jest ono otwarte we wszystkie dni tygodnia, w soboty, niedziele i święta. Oznacza to, że nawet jeżeli chcemy udać się tu w długi weekend to nic nie stoi na przeszkodzie. Zakupione bilety uprawniają nas do zwiedzania całego obiektu: wybiegów zewnętrznych, pawilonów i afrykarium. To rozrywka na kilka godzin.

W sezonie letnim nasze dzieci prócz podziwiania wielu egzotycznych zwierząt mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. Maluchy w wieku od 2 do 10 lat mogą przejechać się na kucach szetlandzkich. Na terenie obiektu znajduje się aż 12 pawilonów tematycznych. W każdym z nich zgromadzone są zwierzęta z określonych regionów świata. Nawet jeżeli pogoda jest niesprzyjająca to spokojnie możemy je zwiedzać. Wśród nich znajduje się afrykarium, akwarium, krokodylarnia, małpiarnia, pawilon Madagaskar, małpy człekokształtne, ptaszarnia, ranczo i dziedziniec zwierzęcy, Sahara, słoniarnia, terrarium z motylarnią i „Smokami Indonezji” oraz pawilon „KLIMAT, LUDZIE, ZWIERZĘTA”. Atrakcje te zachwycą nie tylko naszych podopiecznych, ale również każdego dorosłego.

 

Wakacje z dziećmi we Wrocławiu

Z dziećmi wato odwiedzić inną nowoczesną atrakcję Wrocławia – Hydropolis. To nowa wystawa multimedialna, która w całości poświęcona jest wodzie. Mieści się ona w XIX wiecznym zbiorniku, jednak eksponaty i atrakcje w niej przygotowane pochodzą z XXI wieku. Znajdziemy tam multimedia, które pozwolą nam odbyć podróż do oceanicznych głębi i obejrzeć urządzenia hydrotechniczne. Jest tam też imponująca, satelitarna mapa Wrocławia wraz z wizualizacją powodzi tysiąclecia. Nie nudzą się tu ani dzieci, ani dorośli.

Dzieci lubią wodne atrakcje i na pewno będą pod wrażeniem największej fontanny w Polsce, a jednocześnie jednej z największych w Europie. To Fontanna Multimedialna, która znajduje się właśnie we Wrocławiu obok Hali Stulecia. To obiekt złożony z 300 dysz wodnych rozmieszczonych na powierzchni hektara. Od kwietnia do października organizowane są tutaj spektakularne pokazy wykorzystujące nie tylko wodę, ale również światło, dźwięk, a nawet ogień. Najlepiej odwiedzić ją pod koniec dnia, ponieważ wieczorne show jest najbardziej zjawiskowe.

Fontannę Multimedialną odwieźmy po zwiedzeniu hali stulecia, która jest wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Została ona wybudowana ponad 100 lat temu. Wciąż odbywają się tam imprezy sportowe i koncerty, więc możemy wykupić bilet na jeden z nich. W środku dodatkowo znajdziemy też multimedialne centrum poznawcze. Sam budynek ma charakterystyczną, ogromną kopułę i jest największym dziełem modernizmu we Wrocławiu.

Najlepszy hotel na wakacje z dziećmi we Wrocławiu

Kiedy wybieramy hotel na wakacje z dziećmi zależy nam na tym, aby był on wygodny, przestronny i bezpieczny. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, by jego lokalizacja zapewniała nam łatwy dojazd do interesujących nas atrakcji. Miłym dodatkiem jest też piękna okolica. To wszystko znajdziemy w Hotelu Jasek.

Wyjeżdżając z naszymi pociechami sprawdźmy też wyposażenie pokojów. W Hotelu Jasek w każdym z nich znajdziemy telewizję satelitarną, telefon, Wi-Fi i dużą, wygodną łazienkę. To bardzo ważne. Jeżeli wyjeżdżamy z nastolatkami to Wi-Fi i telewizja mogą być dla nich niezbędne. Z drugiej strony jeżeli chcemy wykąpać młodsze maluchy, to przestronna łazienka pozwoli nam zrobić to w komfortowy sposób.

 

 

To, co bardzo ważne, to fakt, że cały hotel jest przystosowany do potrzeb rodzin z dziećmi. Z jednej strony pokoje zapewniają nam prywatność i nie musimy się martwić jeżeli nasz maluch obudzi się w nocy i narobi hałasu – nikt nie zwróci nam uwagi. Z drugiej strony na miejscu znajdziemy restaurację z menu dla dzieci i pokojem dla matki z dzieckiem.

5/5 - (15 votes)