Wakacje  w 2020 roku w mieście mogą nie wydawać się najbardziej atrakcyjną perspektywą, szczególnie dla osób, które mieszkają na co dzień we Wrocławiu lub okolicy i preferują wyjazdy nad morze czy w góry. My wierzymy, że nasza piękna stolica Dolnego Śląska ma w dalszym ciągu wiele do zaoferowania i warto rozważyć ją jako wakacyjną destynację. Jak zaplanować wakacje we Wrocławiu? Co zwiedzać, gdzie wypoczywać i jakie atrakcje odwiedzić? Sprawdź nasze propozycje.

Zwiedzanie Wrocławia – najlepsze propozycje

Jako stolica Dolnego Śląska i europejska stolica kultury, Wrocław ma do zaoferowania wiele atrakcji i ciekawych punktów turystycznych i edukacyjnych, które warto zwiedzić spędzając wakacje w mieście. Plan zwiedzania można dopasować do swoich zainteresowań, czasu wolnego, pogody i osób, z którymi planujemy odwiedzić Wrocław. Nawet osoby mieszkające we Wrocławiu znajdą wśród dostępnych atrakcji coś dla siebie – latem polecamy szczególnie lokalne muzea, centrum wiedzy Hydropolis, Afrykarium, ZOO, a dla fanów architektury i kultury spacer po wrocławskim rynku, Halę Stulecia, Dzielnicę Czterech Wyznań, wieżę widokową Katedry i Mostek Pokutnic, Ostrów Tumski.

Ruszając z Rynku w dowolnym kierunku można pokonać przez Wrocław wiele kilometrów i zobaczyć jedynie namiastkę tego, co miasto ma do zaoferowania. Zdecydowanie polecamy spędzić na spacerach przynajmniej kilka dni, podążając utartymi szlakami turystycznymi, ale i zbaczając z drogi, by podziwiać ciekawsze punkty widokowe czy wypocząć nad brzegiem Odry.

Wypoczynek we Wrocławiu – wakacje na plaży

Wrocław nie leży ani nad morzem, ani w górach, ale dla fanów wypoczynku nad wodą czy w terenie nie zabraknie tu ciekawych atrakcji. W mieście z roku na rok pojawia się więcej plaż miejskich z piaskiem, leżakami, parasolami i typowym klimatem wypoczynku nad wodą. Biorąc pod uwagę ilość nabrzeża zapewnianego przez Odrę, w wielu miejscach można wieczorami poczuć się jak na wakacjach nad morzem lub jeziorem.

Jeśli planujesz wakacje we Wrocławiu, ale jesteś otwarty na zwiedzanie okolic, zadbaj o nocleg w mieście, a w ciągu dnia wypróbuj jeden z kilku położonych niedaleko akwenów wodnych – Jezioro Bielawskie, stawy Jelczańskie, Jezioro Kunickie.

Ciekawą i stosunkowo nową propozycją jest Kopalnia Wrocław położona w Panowicach, gmina Oborniki Śląskie. Duży zbiornik wodny z dmuchanym Aquaparkiem, kąpieliskami strzeżonymi, boiskami do piłki plażowej i beach barem to doskonały teren wypadowy dla spragnionych wypoczynku nad wodą. Wieczorem możesz wrócić do miasta i w dalszym ciągu cieszyć się wieczornym, weekendowym życiem miejskim lub okazją do zwiedzania Wrocławia nocną porą.

Lubisz długie piesze wycieczki? Polecamy lokalne parki, okoliczne lasy, ale też wzgórza, jak choćby wzgórze Gajowe, a za Wrocławiem Góra Ślęża położona na południe od miasta. W ciepłe weekendowe dni pojawia się tam sporo osób, ale wyruszając wcześnie rano z łatwością unikniesz tłumów i dotrzesz do najlepszych widoków z góry przed największymi upałami w południe.

Wrocław na rowerze – spędź wakacje aktywnie

Hotel Jasek leży w części Wrocławia, z której bez problemu wystartujesz na ciekawe przejażdżki rowerowe po okolicy. Ze swojej strony polecamy szczególnie trasę w kierunku Trzebnicy, ścieżkę rowerową trasą dawnej kolejki wąskotorowej w okolicach Stawów Milickich, a dla fanów dłuższych dystansów trasy rowerowe prowadzące przez Park Krajobrazowy Dolina Baryczy. We Wrocławiu nieustannie rozwijana jest sieć ścieżek rowerowych, dzięki czemu dobrym pomysłem na wakacje w mieście będzie też zwiedzanie okolicznych parków na jednośladzie i podążanie ścieżkami poza miasto, do najciekawszych punktów widokowych i turystycznych w okolicach Wrocławia.

Gdzie zorganizować nocleg we Wrocławiu?

Jeśli planujesz wakacyjny pobyt we Wrocławiu, hotel Jasek przygotował specjalną ofertę dla gości odwiedzających miasto w okresie letnim.

Rezerwując nocleg na 3 lub 4 doby włączając w to weekend, jedną dobę otrzymasz gratis.

Jesteśmy hotelem przyjaznym dla rodzin, dbamy o najwyższe standardy higieny i jakość obsługi, a w ramach noclegu oferujemy także wyjątkowe śniadania i wystawne obiady w naszej Restauracji Kryształowej przy hotelu. Zaplanuj swój pobyt we Wrocławiu już teraz i skorzystaj z promocyjnej oferty specjalnej 2+1 lub 3+1 w Hotel Jasek Premium. Zapraszamy.

Zarezerwuj noclegi w Hotelu Jasek!