Pojawienie się nowego dziecka w rodzinie to zawsze powód do świętowania, nie tylko dla młodych rodziców, ale też dziadków, rodzeństwa czy dalszych krewnych. Ci, często ze względu na odległość swoją pierwszą okazję do spotkania malucha mają podczas chrzcin, organizowanych zależnie od rodziców w domu bądź restauracji. Jak przygotować eleganckie przyjęcie dla rodziny z okazji narodzin dziecka? Oto kilka ciekawych pomysłów.

Chrzciny we Wrocławiu – najlepsze pomysły na przyjęcia dla rodziny

chrzciny dziecka

Sama ceremonia ochrzczenia dziecka odbywa się w kościele, podczas dość krótkiego i kameralnego spotkania z duchownym udzielającym dziecku, rodzicom oraz rodzicom chrzestnym swojego błogosławieństwa i oficjalnie przyjmując malca do swojego kościoła. W wielu przypadkach jednak dalsza rodzina nie ma wtedy zbyt wielu okazji do zapoznania się z dzieckiem, rozmowy z rodzicami czy spędzenia czasu z najbliższymi, stąd też tradycja organizowania małych, rodzinnych przyjęć z okazji chrzcin.

Wśród najpopularniejszych opcji wybieranych przez rodziców w ramach organizacji chrzcin są spotkania w domu, na które decydujemy się zwykle przy bardzo kameralnym gronie gości, a także większe przyjęcia w restauracji, której obsługa zadba o każdy najmniejszy szczegół przygotowania wystawnego, tradycyjnego obiadu i poczęstunku. Który z wariantów opłaca się bardziej?

Chrzciny Wrocław – restauracja, czy przyjęcie w domu?

Przyjęcie dla rodziny przygotowane w domu ma duże szanse powodzenia w bardzo małym gronie, jednak często oznacza konieczność oddelegowania jednego z członków rodziny do kuchni w celu przygotowania i podawania posiłków. Rozwiązanie takie nie jest najlepsze, bo przecież ideą chrzcin jest możliwość spędzenia czasu razem i wspólnego cieszenia się narodzinami nowego członka rodziny. Wybór restauracji może być tu skuteczną alternatywą, pozwalającą skupić się w pełni na świętowaniu i powierzyć organizację i obsługę przyjęcia tym, którzy znają się na tym najlepiej.

Dlaczego warto organizować chrzciny w restauracji?

Jednym z pierwszych i najważniejszych powodów, dla których chrzciny we Wrocławiu warto zorganizować w restauracji jest szeroka dostępność lokali oferujących organizację tego typu obiadów. Jako jeden z przykładów warto przywołać tu Hotel Jasek Premium, które Restauracja Kryształowa obsługuje na co dzień nie tylko gości hotelowych, ale też wiele prywatnych imprez rodzinnych i firmowych. Doświadczeni kelnerzy i obsługa z łatwością zadbają tutaj o każdy najmniejszy szczegół przyjęcia, zapewniając w pełni komfortowe warunki do spędzania czasu ze znajomymi i najbliższą rodziną.

Bardzo wartościową cechą organizacji chrzcin w restauracji jest też możliwość zapewnienia opieki najmłodszym członkom rodziny. Na chrzcinach pojawia się zwykle wiele dzieci, które choć w domu mogą bawić się bezpiecznie, zawsze wymagają uwagi choć jednej osoby dorosłej. W restauracji istnieje często możliwość wynajęcia opiekuna bądź animatora, który nie tylko przygotuje funkcjonalny kącik dla najmłodszych, ale też zapewni im atrakcje i zajmujące zabawy nawet na kilka godzin. Chrzciny w restauracji we Wrocławiu to także profesjonalnie przygotowane menu z daniami kuchni polskiej podanymi w zupełnie nowej, odświeżonej wersji. W przypadku spotkań rodzinnych zbierających przy stole kilka pokoleń warto zadbać o to, by każdy miał szansę znalezienia w menu dania pasującego do siebie – tradycyjna kuchnia polska sprawdza się przy tym najlepiej. We wspomnianym już Hotelu Jasek Premium istnieje nawet możliwość przygotowania specjalnego menu dla dzieci, stworzonego z myślą o najmłodszych smakoszach.

chrzciny wrocław

Chrzciny w gronie rodziny – o tych elementach warto pamiętać

Aby przyjęcie rodzinne z okazji narodzin nowego dziecka można było zaliczyć do udanych, warto jeszcze przed imprezą dopiąć kilka ważnych szczegółów. Jeśli wybraliśmy organizację przyjęcia w restauracji, jej adres powinien znaleźć się w zaproszeniach wysyłanych do wszystkich zaproszonych gości. O dacie chrzcin warto powiadomić gości wcześniej, tak by mogli potwierdzić swoje przybycie (ostateczna lista gości przyda się przy rezerwacji sali w restauracji). Warto pamiętać też, że choć malutkie, to dziecko powinno być punktem skupienia całej imprezy. Włączając je do rozmów przy stole i pozwalając, by każdy z gości mógł spędzić z maluchem choć chwilę podkreślamy, że to z okazji jego narodzin wszyscy mieli okazję spotkać się w takim towarzystwie.

Jeśli na co dzień rezygnujemy z restauracji i pozostawiamy obiady na mieście jedynie na specjalne okazje, chrzciny w lokalu mogą okazać się najlepszą chwilą na skorzystanie z oferty, jaką oferują wrocławskie lokale.

ZAREZERWUJ SALĘ JUŻ TERAZ!