Pierwszym wyborem, przed którym stają Państwo Młodzi jest miesiąc i w konsekwencji pora roku, w której wyprawią ślub i wesele. Część osób preferuje wiosenny klimat budzący się do życia lub jesień pełną kolorów. Najczęstszy wybór pada na okres lata, ciepłej pogody pełnej słońca i kwiatów. Zimna, mimo iż najmniej popularna również ma swoją romantyczną aurę.

Jakie są zalety organizacji ślubu i wesela w porze zimowej?

Magia, jaka towarzyszy scenerii zimowej, niewątpliwie jest podstawowym argumentem, który przekonuje Państwa Młodych do organizacji ślubu o tej porze roku. Korzyści jest jednak znacznie więcej. Z uwagi na fakt, że niewielka ilość par decyduje się na wyprawienie wesela w okresie zimowym, to koszty takiego przedsięwzięcia są znacznie niższe. Zarówno sale weselne, jak i osoby z branży ślubnej (kamerzyści, zespoły muzyczne, fotografowie itp.) oferują atrakcyjne zniżki dla nowożeńców, którzy chcą skorzystać z ich usług zimą (wyjątek stanowi Sylwester i Boże Narodzenie). Usługodawcy mogą obniżyć swoje ceny nawet o 30%, to samo dotyczy restauracji, które oprócz niższych kosztów, często oferują dodatkowe usługi w ramach pakietu, np. udostępniają fontannę czekoladową. Dodatkowym atutem jest dostępność. Ilość wolnych terminów pozwoli łatwiej zaplanować i dopasować wszystko pod konkretny dzień zgodnie z oczekiwaniami Państwa Młodych. Dotyczy to również ceremonii ślubnej zarówno w Kościele, jak i w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Organizacja przyjęcia w okresie zimowym to również dobre rozwiązanie pod względem słodkości, które nie lubią wysokich temperatur. W lecie dobrze jest wystrzegać się ciast z kremem, z kolei w zimie można spokojnie poczęstować swoich gości np. karpatką. Plusem będzie również brak os, które w okresie letnim lgną do słodkich napoi i przekąsek, a wieczorne spacery będą spokojniejsze bez wszechobecnych komarów.

Sceneria zimowa to doskonały okres na wykorzystanie pięknych dekoracji. Idealnie sprawdzą się świece lub lampiony, których ogień wprowadza w romantyczny nastrój. Dodatkowo zamiast konfetti wystrzelanych po wyjściu z Kościoła czy USC, można zapalić zimne ognie, które niskim kosztem stworzą niesamowity efekt.

W przypadku, kiedy sala weselna dysponuje kominkiem, warto zapalić w nim drewno. Wytworzony klimat na pewno będzie sprzyjał dobrej zabawie.

 

Zarezerwuj termin swojego wesela w Hotelu Jasek Premium już teraz!

 

Miesiące zimowe to również doskonała pora na wykorzystanie dodatkowych atrakcji na weselu bądź organizację niepowtarzalnych poprawin. Doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie wspólnego kuligu z pochodniami (lub bez) dla gości, zakończony podaniem grzanego wina z goździkami. Niewątpliwie zima to również cudowny klimat na oryginalną sesję zdjęciową. Sezon letni przyzwyczaja do słonecznych plenerów, zielonych łąk i kwiatów. Śnieżny krajobraz bogaty w szyszki, pomarańcze, lampiony będzie pięknie prezentować się na zdjęciach, dodając im magii i uroku.

Wesele we Wrocławiu

Jakie problemy mogą napotkać Państwo Młodzi, organizując swój ślub i wesele zimną?

Niestety pogoda w okresie zimowym nie zawsze spełni oczekiwania nowożeńców, którzy najczęściej marzą o krajobrazie pokrytym puchem, delikatnie padającym śniegu i niewielkim mrozie. Rzeczywistość może okazać się jednak znacznie mniej romantyczna. Zima to również zasypane drogi, które często pokryte są lodem. Dodatkowo niektóre dni są naprawdę ciepłe, co powoduje roztopy. Decydując się na organizację ślubu i wesela o tej porze roku, należy wziąć pod uwagę trudne warunki panujące na drodze. Zima to również okres chorobowy, dlatego trzeba liczyć się z odwołaniem obecności części gości w ostatniej chwili.

Ślub i wesele w zimowej aurze to nie tylko oszczędność, ale również wydatki. Państwo młodzi muszą zakupić dodatkowo okrycia wierzchnie np. w postaci futra czy płaszcza pasującego do stroju ślubnego. Konieczne może okazać się również nakrycie głowy, jak i odpowiednie rękawiczki. W drodze do Kościoła czy USC niezbędne będą cieplejsze obuwie, natomiast podczas zabawy weselnej lepiej sprawdzą się lżejsze buty. W okresie zimowym warto również wziąć pod uwagę wyższy koszt warzyw i owoców, a także kwiatów.

Każda pora roku ma swoje wady i zalety. Przed organizacją wyjątkowego dnia w jednej z naszych sal weselnych we Wrocławiu warto przeanalizować aspekty, które są kluczowe dla nowożeńców. W sytuacji, kiedy szybszy termin czy większy wybór sali weselnych jest kluczowy, a niższe temperatury nie stanowią przeszkody – zima będzie idealnym rozwiązaniem.

Zagłosuj!