18 urodziny to wydarzenie w życiu, które warto świętować. Często jednak nie sami nie wiemy, jak chcemy uczcić ten dzień oraz jak je zorganizować. Z tego względu poniżej znajdziesz 5 propozycji, które w zależności od liczby gości oraz Twoich indywidualnych preferencji pomogą Ci zaplanować imprezę Twoich marzeń.

Jak zorganizować osiemnastkę?

To, jak postanowisz zorganizować tę imprezę, w dużej mierze zależy od ilości gości i Twojej własnej koncepcji. Wyobraź sobie, jak wyglądałaby Twoja idealna impreza? Gdzie by się odbyła? Kogo chciałbyś zaprosić? Zastanów się też nad dysponowanym budżetem. W dużej mierze to właśnie finanse deprecjonują charakter zabawy. Jeżeli fundusze masz ograniczone, to przemyśl, co jest dla Ciebie ważniejsze: większa liczba gości, czy charakter imprezy. Jeśli to osoby zaproszone są istotniejsze, to pamiętaj, że część z nich może Ci odmówić. Warto mieć listę rezerwową.

5 sposobów na organizację imprezy osiemnastkowej

  1. Ognisko

Jeśli chcesz zorganizować imprezę pod gołym niebem, to wybierz ognisko. Jest to jedna z najtańszych opcji, przydatna podczas dużej liczby gości. Znajdź miejsce, gdzie można zorganizować taką imprezę, upewnij się, że w konkretnym położeniu są dostępne kije do pieczenia kiełbasek. Jeśli ich nie ma, musisz je zorganizować samodzielnie. Oprócz tego wystarczy, że przygotujesz odpowiednią ilość jedzenia i picia, a po zakończeniu imprezy doprowadzisz miejsce do stanu pierwotnego. Pamiętaj jednak, że zbyt duża ilość zaproszonych osób może stanowić przeszkodę w organizacji tego typu imprezy.

  1. Domówka

Dawniej to jeden z najpopularniejszych typów imprezy. Jest ją dość łatwo zorganizować, lecz masz ograniczone pole do popisu, jeśli chodzi o liczbę gości, zwłaszcza kiedy mieszkasz w bloku. Jednak gdy impreza ma się odbyć w domu jednorodzinnym, to jest to dobry pomysł, szczególnie jeśli możesz skorzystać z przydomowego ogrodu. Zaletami tego rozwiązania są niezaprzeczalnie dowolny wystrój i godzina zakończenia imprezy. Twój dom to Twoje zasady. Jednak tego rodzaju impreza wymaga od Ciebie zadbania o kompleksową i perfekcyjną organizację, także w doprowadzeniu domu do stanu sprzed imprezy, a także kompromis pomiędzy Tobą a rodzicami i rodzeństwem.

  1. Przyjęcie w wynajętej sali

Obecnie to najpopularniejsze rozwiązanie na zorganizowanie imprezy. Ta propozycja nie ogranicza Cię tak bardzo w kwestii liczby gości, jak poprzednie rozwiązania, ponieważ wiele placówek posiadających taką usługę dysponuje salami nawet na kilkaset osób. To rozwiązanie eliminuje także problem z marudzącymi sąsiadami, dzięki czemu możesz puścić głośno muzykę i nie przejmować się hałasującymi gośćmi. Oprócz tego nie musisz się martwić o sprzątanie po imprezie, które często jest długotrwałą i nieprzyjemną czynnością. Wybierz taką salę, której właściciele są elastyczni i ugodowi w organizacji imprez okolicznościowych. We Wrocławiu możesz skorzystać z jednej z naszych sal przygotowanych specjalnie wyprawienia urodzin.

Wybierz termin i zaplanuj urodziny w Hotelu Jasek Premium

  1. Impreza w klubie

Wynajęta loża lub nawet cały klub to często spełnienie marzeń każdego 18-latka. Przestronne sale, miejsce zarówno do tańczenia, jak i siedzenia, nieporównywalna do pozostałych rozwiązań atmosfera, personel klubu dostępny na wyłączność, w tym DJ, który puszcza tylko ulubione przez Ciebie kawałki. Klub niweluje problem z ograniczonym miejscem, kłopotliwymi sąsiadami, a także kompromisem w relacjach z rodzicami i rodzeństwem, a Ty stajesz się prawdziwą gwiazdą wieczoru.

  1. SPA czy tor wyścigowy?

Dobra udana impreza nie musi być suto zakrapiana alkoholem z basem dudniącym w uszach i skroniach. 18-stka może też przybrać dużo spokojniejszy przebieg. Dziewczyna może zaprosić swoje przyjaciółki na jeden dzień do SPA na zabiegi pielęgnacyjne. Z kolei chłopak może spędzić ten czas z kumplami na torze wyścigowym.

Impreza 18-stkowa jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem. Może przybrać postać dużej imprezy w klubie z DJ i efektami specjalnymi lub w wynajętej sali z muzyką puszczoną z odtwarzacza. Jeśli lista gości jest bardzo ograniczona, warto postawić na zorganizowanie ogniska bądź organizację imprezy we własnym domu. Ważne, aby ten dzień spędzić tak, jak pragnie solenizant.