Okazji do świętowania w gronie rodzinnym nadarza się w ciągu roku wiele. Od urodzin dzieci, rodziców, dziadków i dalszych krewnych, przez wszelkie rocznice i jubileusze, po wesela, komunie, chrzciny, pożegnania czy stypy – liczba okazji wymagających większych przygotowań i organizacji jest naprawdę spora. W przypadku małych rodzin spotkanie w domu może okazać się dopuszczalne, jednak przy większej ilości gości konieczny może okazać się wynajem odpowiedniej sali. Te najłatwiej znaleźć w hotelach, które coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty kompleksowej organizacji imprez. Dlaczego warto zorganizować imprezę rodzinną w hotelu?

Impreza rodzinna w hotelu – dlaczego warto?

Zdecydowana większość imprez rodzinnych opiera się o bogato zastawiony stół, rodzinną atmosferę i odrobinę elegancji reprezentowanej zarówno w postaci zastawy stołowej, jak i dekoracji wnętrza. Organizowanie takiej imprezy w hotelu to jedna z najlepszych okazji, by spełnić wszystkie powyższe wymagania bez konieczności samodzielnego przyrządzania potraw, wynajmowania zewnętrznego cateringu czy całkowitego przemeblowania domowego salonu na czas przyjęcia.

Jedną z głównych zalet wykorzystania oferty organizacji imprezy rodzinnej w hotelu jest bez wątpienia obecna tam obsługa. Podobnie jak w tradycyjnej restauracji, podawaniem do stołu kolejnych dań, sprzątaniem po gościach czy ogólną obsługą sali zajmą się tutaj kelnerzy, dzięki czemu cała rodzina będzie mogła w spokoju zasiąść przy stole i wspólnie świętować. W przypadku hotelu zdecydowanym plusem będzie jednak możliwość całkowitego odseparowania sali, na której odbywa się impreza od pozostałych gości hotelu – nie każda restauracja jest w stanie zamknąć się na czas komunii czy urodzin, co często oznacza niemały dyskomfort i brak prywatności zarówno dla świętujących, jak i zwykłych klientów restauracji.

Nocleg dla gości

Znalezienie miejsca do przenocowania dużej liczby gości imprezy rodzinnej to często jedna z najtrudniejszych kwestii. Zakwaterowanie każdego w innym hotelu nie ma większego sensu, szczególnie gdy sam organizator imprezy chce pokryć każdemu koszty noclegu. Organizując imprezę rodzinną na terenie hotelu problem przestaje jednak istnieć – wynajęcie odpowiedniej liczby pokoi nie powinno stanowić kłopotu nawet w szczycie sezonu komunijnego czy weselnego. Dodatkowym atutem będzie oczywiście fakt, że goście nie muszą po imprezie przemieszczać się po całym mieście i dzięki temu mogą pozwolić sobie na swobodne świętowanie bez obaw o spożyty alkohol.

 

Organizacja imprez okolicznościowych we Wrocławiu

Hotel to doskonałe rozwiązanie, gdy organizacja imprezy rodzinnej wymaga nieco większej przestrzeni, dobrego cateringu i profesjonalnej obsługi gości. W samym Wrocławiu hoteli jest jednak wiele, a nie każdy z nich będzie w stanie zająć się takim przedsięwzięciem. Poszukując tego właściwego wypadałoby więc skupić się nie tylko na ofercie i możliwości organizacji imprezy rodzinnej, ale też tym co dany hotel sobą reprezentuje.

 

Zdecydowanie najlepszym wyborem w kontekście organizacji imprez rodzinnych w hotelu są hotele rodzinne. Te, od początku zaznaczając swoją gotowość do przyjmowania rodzin informują automatycznie, że w ich menu znajdą się dania dla dzieci, usadowienie maluchów przy stole nie będzie większym problemem, a w razie konieczności uda się zorganizować dla nich dodatkowe atrakcje. W przypadku spotkań takich jak urodziny, komunie czy wesela jest to niezwykle ważne – najmłodsi muszą przecież bawić się równie dobrze, jak dorośli.

Hotel Jasek we Wrocławiu to miejsce z wieloletnim doświadczeniem w organizacji wszelkiego rodzaju imprez i bankietów rodzinnych z okazji chrzcin, komunii, urodzin, rocznic, pożegnań, wesel, czy innych ważnych uroczystości. Profesjonalna obsługa, dostęp do menu klasycznej kuchni polskiej w zupełnie nowoczesnym wydaniu i bogato zdobione, eleganckie wnętrza to tylko niektóre z zalet oferty hotelu Jasek. Dzięki swojej lokalizacji z dobrym dojazdem zarówno do centrum miasta, jak i na najważniejsze drogi wylotowe, hotel z powodzeniem sprawdza się w przypadku dużego grona dojeżdżających z daleka gości. Co ważne, ci którzy nie będą chcieli wracać do domu bezpośrednio po imprezie mogą z powodzeniem znaleźć zakwaterowanie w jednym z wygodnych pokojów i cieszyć się wypoczynkiem, o jaki trudno organizując imprezę we własnym domu.

4.9/5 - (18 votes)