Na pewno byliśmy już na takim przyjęciu weselnym, gdzie po prostu odlicza się czas od posiłku do posiłku, a kolejne punkty programu dłużą się i z niecierpliwością wypatrujemy końca imprezy. Receptą na nudę są zabawy: nietuzinkowy, tajemniczy składnik szampańskiej weselnej zabawy.

Najbardziej lubiane i najpopularniejsze weselne zabawy

Jako Para Młoda czy też jako organizatorzy przyjęcia weselnego we Wrocławiu powinniśmy dobrać takie zabawy, w które sami chcielibyśmy się bawić jako goście na przyjęciu weselnym. Oto kilka najpopularniejszych zabaw weselnych z klasą, które zapewnią, że nasze wesele będzie niezapomniane i długo wspominane przez naszych gości:

1. Taniec na gazecie. Na parkiet zapraszamy minimum kilka par. Każda para dostaje rozłożoną gazetę w tym samym formacie. Zachęcamy pary do tańca na gazetach przy muzyce. Z zabawy odpada para, która wyjdzie poza swój kawałek gazety. Aby podnieść poziom trudności możemy co jakiś czas prosić pary o to, by złożyły gazety na pół.

Sale weselne Wrocław i okolice

2. Test zgodności. Para Młoda siada na krzesłach plecami do siebie tak, by Młodzi nie mogli się ze sobą komunikować. Dajemy parze ślubnej dwie karteczki z napisem “JA” i “ON”/ “ONA”. Zadaniem Pary Młodej jest odpowiadać na zadawane pytania, podnosząc do góry jedną z karteczek. Przykładowe pytania:

  • kto pierwszy wyznał miłość?
  • kto będzie gotował?
  • kto płacze na filmach romantycznych?
  • kto lepiej prowadzi samochód?, itp.

3. Fanty. To zabawa, w której liczy się kreatywność i zaradność. Zadaniem jest przynoszenie fantów wskazanych przez organizatora. Fantem może być praktycznie wszystko. Zabawę zaczynamy od najprostszych przedmiotów takich jak np. but, szminka, łyżka, itp. Osoba, która dostarczy przedmiot jako ostatnia, odpada z gry. Wraz ze zmniejszaniem się liczby uczestników zabawy zwiększamy poziom trudności, prosząc o coraz bardziej nieoczywiste i wyszukane przedmioty jak np. wałek czy gaśnica.

4. Pociąg. Pociąg do piosenki Ryszarda Rynkowskiego, który sunie przez salę pomiędzy stołami i który co rusz się wydłuża wraz z pasażerami, którzy się do niego dołączają to ponadczasowa ciesząca się dużym zainteresowaniem  zabawa weselna dla małych i dużych.

5. Gorące krzesła. Na środku sali weselnej ustawiamy krzesła w dwóch rzędach, np. 16, które są ustawione do siebie plecami w dwóch rzędach. Ustawionych krzeseł ma być zawsze o jedno krzesło mniej niż uczestników zaproszonych do zabawy. Uczestnicy tańczą do muzyki, a gdy ta przestaje grać, każdy musi znaleźć wolne krzesło. Osoba, której nie uda się usiąść, odpada z gry.

Przyjęcie weselne we Wrocławiu?

6. Kareta. Zabawa w karetę to klasyk, który jednak nadal wciąż cieszy się powodzeniem na weselnych przyjęciach. Do zorganizowania tej zabawy weselnej potrzebne będzie 9 krzeseł i miejsce do zabawy. Dwa krzesła zostaną ustawione z przodu, aby symbolizowały konie w powozie. Po nich pojawi się krzesło, na którym będzie siedział woźnica. Następnie 4 krzesła zostaną ustawione tak, aby utworzyć 4 koła powozu. W jego centrum ustawimy dwa ostatnie krzesła – króla i królowej.

Para Młoda będzie odgrywać rolę Króla i Królowej, a zatem przyjdzie i usiądzie na odpowiednich krzesłach. Będą musieli wybrać 7 gości, którzy wezmą udział w grze i wcielą się w rolę 2 koni, woźnicy i 4 kół tworzących karetę. Podczas gdy osoba prowadząca czyta tekst opowieści, gdy dana osoba usłyszy, że czytany fragment jest o niej, obiega dookoła “karetę” i ponownie siada na swoim miejscu. Na słowo “kareta” podnoszą się wszyscy uczestnicy zabawy. Opowieść, która towarzyszy zabawie, może zaczynać się następująco:

Dawno, dawno temu byli sobie król i królowa. Mieli karetę zaprzęgnięta w cztery konie, którą powoził woźnica. Pewnego dnia król zawołał woźnicę i powiedział do niego: „Woźnico, zaprzęgaj konie do karety, ponieważ królowa chce wybrać się na przejażdżkę”. Posłuszny woźnica zaprzągł konie do karety. Kiedy już król z królową wsiedli do karety, wówczas król zawołał do woźnicy: „Woźnico, ruszamy”. I konie ruszyły z kopyta (…)

Zagłosuj!