Wrocław to niezwykłe miasto, obfitujące w wydarzenia kulturalne. Dlatego też, jeśli masz w planach wycieczkę do Europejskiej Stolicy Kultury 2016, dowiedz się, jakie miejsca będą warte największej uwagi i gdzie możesz liczyć na najatrakcyjniejsze wydarzenia kulturalne w nadchodzących dniach. Podpowiadamy również, gdzie warto udać się na nocleg.

Opera Wrocławska

Najwięksi artyści zaszczycali gmach opery swoją obecnością. Wśród nich możemy wymienić Richarda Straussa, Franza Liszta, Carla Marię von Webera, a nawet Fryderyka Chopina, który jako nie zwykle zachwycony widz podziwiał wystawiane spektakle i uwieczniał je w swoich listach.

W tym roku Opera Wrocławska świętuje swoje 180. urodziny, w ramach których będziemy mieli szansę zapoznać się z niezwykłymi dziełami, takimi jak “Halka” autorstwa Stanisława Moniuszki, wyreżyserowana przez Grażynę Szapołowską, “Egmont” Beethovena, czy też Koncert Arii Nieznanych, będący zwieńczeniem prac Szymona Mechlińskiego.

Narodowe Forum Muzyki

Gmach forum liczy sobie aż 4 sale koncertowe, z czego jedna z nich pochodzi aż z 1804 roku. Współprowadzona jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, województwo dolnośląskie i gminę Wrocław. Wcielane są tu w życie liczne projekty edukacyjne, obejmujące m.in. “Akademię Chóralną”, “Filharmonię dla młodych”, “Wyjazdowe audycje muzyczne”, a także “Singing Europe” – projekt związany z Europejską Stolica Kultury Wrocław 2016.

Z najważniejszych nadchodzących wydarzeń w NFM wyróżnić można m.in. Jazztopad, podczas którego będzie można zapoznać się z muzyką bluesową z najdalszych zakątków świata, a także z licznymi improwizacjami, jakie porywają tłumy. Zainteresowani rozrywką na wesoło z pewnością ucieszą się na wspólny występ Grupy MoCarta i kabaretu Hrabi.

Hala Stulecia

Hala, nazywana również “perłą wrocławskiego modernizmu”, trwa od wielu lat, będąc świadkiem licznych wydarzeń. Powstawała w latach 1911-1913, a w 2006 roku została oficjalnie wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W pobliżu hali znajdują się również takie obiekty, jak ogród japoński, ZOO, a także pergola z fontanną multimedialną. W ramach zwiedzania Hali Stulecia można udać się również do Pawilonu Czterech Kopuł, Parku Szczytnickiego, czy też na wystawę WUWA. Dochodzą do tego również liczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncert m.in. Anity Lipnickiej, Dżemu, Kultu, zespołu IRA i wielu innych.

Hala Stulecia Wrocław

Nocleg we Wrocławiu – gdzie najlepiej się zatrzymać?

Wrocław to niezwykłe miasto, które oprócz niezapomnianych przeżyć podczas imprez kulturalnych, ma do zaoferowania również noclegi w komfortowych pokojach dwuosobowych i jednoosobowych. Uwieńcz swój wyjazd odpoczynkiem w eleganckim hotelu, w którym zrelaksujesz się podczas samotnych wojaży, wyjazdów we dwoje lub z przyjaciółmi.

Serdecznie zapraszamy do Hotelu Jasek Premium, w którym oddajemy do dyspozycji gości aż 96 pokoi w standardzie Deluxe. Jeśli zaś pragniesz urządzić własne wydarzenie kulturalne, również Ci w tym pomożemy! Oferujemy przestronne sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem, dzięki którym z powodzeniem poprowadzisz przeróżne imprezy firmowe, targi, conventy i różne inne wydarzenia, dzięki którym wypromujesz swoje działania.

Wybierz pokoje w Hotelu Jasek Premium

Planujesz wyjazd do Wrocławia? Zajrzyj koniecznie w te miejsca!

Wyżej wymienione placówki obfitują w liczne wydarzenia kulturalne, oraz wystawy stałe, na których nie może Cię zabraknąć. Jeśli zatem zamierzasz wybrać się do miasta, które jeszcze kilka lat temu zyskało status Europejskiej Stolicy Kultury, nie zapomnij zapoznać się z wydarzeniami, jakie czekają na Ciebie na miejscu.

Zagłosuj!