Wspaniale się wspomina huczne wesele i wyśmienitą zabawę, tym bardziej kiedy lata wspólnego życia mijają… A może by jeszcze raz zaprosić tamtych gości, przeżyć na nowo ten wyjątkowy w życiu dzień, powspominać, pośmiać się i pobawić razem, tak jak kiedyś? Przyjęcia z okazji rocznicy ślubu mają swój wyjątkowy urok, dlatego warto te dni celebrować w gronie bliskich osób. Można to zrobić na różny sposób, jednym z nich jest impreza do białego rana w wykwintnym hotelu.

Skala podjętego przedsięwzięcia z początku może się wydawać niepozorna, ale pozbawiona porządnej organizacji potrafi urosnąć do stresującego zadania. A przecież chodzi o dobrą zabawę i radość z chwili. Dlatego warto się zawczasu dobrze przygotować.

Sporządzenie listy gości

Najważniejsze jest ustalić kogo chcemy zaprosić na przyjęcie. Czy będzie to taka sama liczba osób, jaka była w dniu ślubu i wesela? Czy może ktoś nowy się pojawił w życiu albo jednak zamierza się zaprosić mniejsze grono bliskich? Warto sobie odpowiedzieć na te pytania, zanim podejmie się realizację zamierzonego planu, ponieważ od tego zależy wielkość sali, ilość pokojów, a przede wszystkim wysokość budżetu. Wówczas zdecydowanie łatwiej określić jaki rodzaj imprezy można przygotować i gdzie wtedy szukać odpowiedniego miejsca.

Wybór lokalizacji

Każda para ma swoje, ulubione sposoby na celebrowanie ważnych wydarzeń. Dla jednych interesująca będzie wykwintna sala bankietowa, położona najlepiej w sercu miasta, a dla innych miejsce ciche i urokliwe, najlepiej z dużym ogródkiem.

Przy wyborze dogodnej lokalizacji powinno się kierować przede wszystkim swoimi oczekiwaniami, posiadanym budżetem, ale także pamiętając o komforcie zaproszonych gości. Zapewnienie zacisznego miejsca do spania, dogodnego dojazdu do obiektu, czy też możliwości wypoczynku na łonie natury, to gwarancja stworzenia wspaniałej atmosfery i pozytywnych wrażeń, które pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników przyjęcia.

Zarezerwuj salę na rocznicę w hotelu Jasek Premium!

Rezerwacja

Jeśli się ustaliło ilość oraz rodzaj gości, wybrało się swoje idealne miejsce do wspólnej zabawy, należy zająć się szczegółami rezerwacji. Z odpowiednim wyprzedzeniem należy poinformować wybrany obiekt jakiego rodzaju salę się potrzebuje, czy potrzeba zapewnić pokoje sypialniane oraz w jakiej ilości.

Również bardzo istotne jest określenie menu, tak aby przypodobać się swoim gustom kulinarnym oraz gości. Najbezpieczniejszą opcją jest wybór hotelu serwującego polską kuchnię, którą na życzenie można modyfikować.

Jeżeli przyjęcie rocznicowe ma mieć charakter tematycznej imprezy, również bardzo ważne jest wcześniejsze poinformowanie personelu danego miejsca oraz zapewnienie odpowiedniej formy dekoracji. Godne polecenia są hotele, które potrafią dostosować aranżację oraz wyposażenie sali zgodnie z indywidualnymi preferencjami klienta.

Jeżeli zaistnienie taka konieczność, będą w stanie wydzielić przestrzeń, która będzie w pełni dostosowana do potrzeb nawet najmłodszych gości przyjęcia. Ważne, aby rezerwowane miejsce mogło zapewnić pełną prywatność przyjęcia oraz wysoką jakość obsługi, która będzie dbała, aby na stołach panował porządek i nigdy nie zabrakło niczego do jedzenia.

Zapewnienie dodatkowych atrakcji

Jeśli podstawowe elementy organizacji przyjęcia zostały już ustalone i domknięte, czas się przyjrzeć dodatkowym usługom. Jeżeli chce się uwiecznić przyjęcie rocznicowe na zdjęciach albo filmie, należy zapewnić sobie dobrego fotografa oraz kamerzystę.

Tak jak w przypadku ślubu i wesela, nie warto tym zadaniem obciążać siebie albo gości, a szkoda by te wyjątkowe chwile odeszły w zapomnienie. Jeżeli planuje się zorganizowanie kilku zabaw integracyjnych, warto pomyśleć o zatrudnieniu dobrego konferansjera, który będzie czuwał nad animowaniem całej imprezy i dobrym samopoczuciem wszystkich gości. Podobnie jest z aranżacją muzyczną. Można się zdać na wykorzystanie nośników audio albo wynająć orkiestrę czy zespół. Forma dodatkowych atrakcji na przyjęciu zależy od indywidualnych preferencji i możliwości organizatorów.

Samodzielnie czy z pomocą?

Wszystkie wymienione elementy są bardzo ważne i należy na nie zwrócić szczególną uwagę przy planowaniu swojego wymarzonego przyjęcia z okazji rocznicy ślubu. Jeśli czuje się, że zadanie przerasta posiadane możliwości i kompetencje, być może warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalnego organizatora przyjęć. Będzie to szczególnie trafnym pomysłem, jeśli samemu nie ma się ani czasu, ani możliwości zadbać o każdy, najdrobniejszy szczegół wymarzonej imprezy.

Ponadto, jeśli planuje się zaskoczyć swojego ukochanego czy ukochaną w czasie przyjęcia jakąś niespodzianką, nikt lepiej tego nie przygotuje jak osoba trzecia, nie będąca bezpośrednim uczestnikiem całej imprezy. Świeże spojrzenie kogoś z zewnątrz zapewni uzyskanie wyśmienitej dekoracji i kreatywnej aranżacji, na którą samemu nie miało się żadnego pomysłu. Z pewnością taka pomoc znacznie odciąży oraz pozwoli na skupienie się na własnych przeżyciach i radosnym korzystaniu z wyjątkowego przyjęcia.