Przygotowania do wesela to dla wielu par fantastyczne, ale jednocześnie stresujące wydarzenie. To nie tylko konieczność znalezienia odpowiedniej sali z cateringiem, DJ-a lub orkiestry czy fotografa. Najbardziej problematyczną kwestią jest wybór odpowiedniej daty, która nie tylko będzie odpowiadała państwu młodym, ale również pozwoli na zorganizowanie imprezy w wybranej wcześniej lokalizacji. Jak wybrać dobry termin wesela?

Z doświadczenia wszyscy wiemy, że wesela są najczęściej organizowane w sezonie letnim ze względu na dobrą pogodę i możliwości zorganizowania niezapomnianego wydarzenia. W praktyce jednak wiemy, że niekiedy znalezienie odpowiedniego terminu wesela jest trudne i na swój wymarzony dzień trzeba niestety poczekać nawet kilka lat. Jak zatem wybrać termin wesela, który nie będzie kolidował z innymi? O czym warto pamiętać przy wyborze terminu imprezy weselnej? Gdzie zorganizować swoje wesele?

Termin wesela – jak wybrać?

Wiele par wybiera termin wesela, który najbardziej im odpowiada. Nie ma co ukrywać, że sezon weselny rozpoczyna się już w kwietniu, a kończy z końcem września. Piękna pogoda, ciepło, zwłaszcza w lipcu i sierpniu, sprawiają, ze wiele osób decyduje się na wybranie jednej z letnich sobót. Należy się jednak liczyć z tym, że większość par młodych wpadła na ten sam pomysł i trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce, zwłaszcza w wybranym przez nas terminie. Dlatego o czym warto pamiętać wybierając najlepszy termin wesela?

Lokalizacja wesela to jeden z najważniejszych elementów, które decydują o konkretnej dacie ślubu. Pary, które pragną urządzić wesele w wymarzonym miejscu, które jednocześnie będzie spełniało ich oczekiwania, niekiedy decydują się poczekać wiele miesięcy lub lat, aby połączyć zarówno datę i miejsce w jedno.

Trudno jest jednak mówić o najlepszym miesiącu na organizację wesela. Wiadomo, że większość par zdecyduje się na imprezę w lecie, ale niektórzy wybiorą również inne miesiące – nawet zimę. Warto przy wyborze daty ślubu spojrzeć również na swoich gości, którzy mogą mieć już plany wakacyjne lub pracują i mieszkają za granicą, a co się z tym wiąże – nie zawsze będą mogli przyjechać.

Wybierz odpowiedni dla Ciebie termin

Kiedy najlepiej zorganizować wesele?

Kiedy zatem najlepiej zorganizować wesele? Wybór odpowiedniej daty zależy od wielu czynników i jako para młoda warto wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności. Każda pora roku rządzi się własnymi prawami, dlatego konieczne jest dostosowanie imprezy do pogody. Organizowanie wesela podczas wakacji jest ryzykowne, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby wszyscy zaproszeni goście się pojawili. Dlatego w takim przypadku najbezpieczniej jest wręczyć zaproszenia bliskim ze sporym wyprzedzeniem, a także poprosić o potwierdzenie przybycia.

Do daty wesela warto dostosować również tematykę wesela. Jeśli zależy nam na wzięciu ślubu w plenerze w Wrocławiu, organizacja wydarzenia jesienią czy zimą może się zupełnie nie sprawdzić.

Wesela a wytyczne inspekcji sanitarnej

Aktualna sytuacja na świecie sprawia, że nikt nie może być pewny tego, czy jego wesele się odbędzie w wybranym terminie. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi inspekcji sanitarnej, a także na bieżąco sprawdzać nowe zalecenia. Może się okazać, że tylko niektórzy goście będą mogli pojawić się na weselu, a inni ze względów bezpieczeństwa nagle zrezygnują.

Tutaj ważne jest, aby wybrać takie miejsce organizacji wesela, które stawia na komfort i bezpieczeństwo gości, dając jednocześnie parze młodej na dostosowanie się do aktualnych wymogów.

Czy termin wesela można zmienić?

Osobną kwestią jest konieczność zmiany terminu wesela – zwłaszcza w aktualnej sytuacji pandemii na świecie. Może się zdarzyć, że organizacja dużych wydarzeń towarzyskich zostanie zabroniona i będzie trzeba przenieść imprezę na inny, bezpieczniejszy termin.

Hotele i restauracje, które zajmują się organizacją wesel wychodzą naprzeciw oczekiwaniom państwa młodych i dają możliwość bezproblemowej zmiany terminu jeśli impreza nie będzie mogła się odbyć. Zazwyczaj młodzi mają wtedy pierwszeństwo zmiany daty i wybrania takiej, która będzie odpowiadała zarówno im, jak i dostępności sali weselnej.

Taki właśnie zabieg stosujemy w Hotelu Jasek Premium – w razie konieczności istnieje możliwość zmiany terminu planowanego wesela.