30 lat wspólnego życia to duży przedział czasu, który warto celebrować, kiedy nadchodzi perłowa rocznica ślubu. Jednak po tylu latach pomysły na świętowanie są już wyczerpane i nie zawsze wiemy, jak spędzić ten dzień, a warto to robić dla siebie samych i dla trwałości małżeństwa.

Perłowa rocznica ślubu, czyli jaka?

30 rocznica ślubu jest nazywana perłową, ponieważ wskazuje na czas, jaki perła potrzebuje, aby przybrać określony kształt. Z racji, że 30-letni związek jest już stabilnym i uformowanym, to zazwyczaj odwołuje się go do perły. Często mężowie właśnie na tę rocznicę ślubu ofiarują swoim żonom biżuterię z pereł.

Jak uczcić perłową rocznicę ślubu?

Pomysły na celebrację tego dnia są ograniczone jedynie zasobnością portfela i kreatywnością, jednak jeśli potrzebujecie inspiracji, to możecie wybrać jedną z siedmiu poniższych propozycji.

  1. Powrót do przeszłości

Pamiętacie miejsce pierwszej randki? Miejsce udzielanego ślubu? Obrany kierunek pierwszych wspólnych wakacji? Warto odświeżyć wspomnienia i powrócić do dawnych miejsc. Dzięki takiej wycieczce wspomnienia powrócą ze zdwojoną siłą, a Wy będziecie mogli nie tylko poczuć się jak 30 lat wcześniej, ale i zobaczyć zmiany, jakie nastąpiły w ciągu tych lat.

  1. Spojrzenie w przyszłość

Jesteście już w takim wieku, w którym nie musicie się opiekować swoimi dziećmi, dzięki temu zyskujecie czas dla siebie, warto to wykorzystać. Zastanówcie się, co chcielibyście przeżyć, zobaczyć, doświadczyć i zaplanujcie to właśnie na dzień waszej rocznicy. To dobry punkt zwrotny, pretekst i początek dla czegoś nowego, długotrwałego i perspektywicznego. Może to być np. wspólny połów ryb, garncarstwo lub kurs tańca towarzyskiego.

  1. Zagraniczna podróż

Widok wieży Eiffla o poranku lub rejs gondolą w Wenecji, któż by nie marzył o takim dniu? Warto zaskoczyć swoją drugą połówkę i zorganizować wyjazd tylko we dwoje. Odrobina romantyzmu pozwoli Wam na nowo poczuć to, co w dniu Waszego ślubu. Warto jednak pamiętać, że ta propozycja wymaga czasu, organizacji i funduszy. Z tego względu warto o tym pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem.

  1. Weekendowy wypad

Jeśli nie możecie pozwolić sobie na długie wakacje, wyjedźcie na dwa-trzy dni. Co ważne, nie wybierajcie odległego miejsca na kierunek wypoczynku, ponieważ sporo czasu zajmie Wam sama podróż. Lepiej znajdźcie malownicze miejsce oddalone maksymalnie 100 km od Waszego miejsca zamieszkania. Zdecydujcie się na taki sposób spędzenia czasu, który Wam obojgu najbardziej odpowiada.

Zarezerwuj pobyt w naszym Hotelu Jasek Premium

  1. Wieczór we dwoje

Jeżeli nie możecie się wyrwać z domu na kilka dni, warto poświęcić waszej rocznicy, chociażby jeden wieczór. Wybierzcie się do restauracji na romantyczną kolację – we Wrocławiu znajdziecie wiele miejsc, które spełniają pełen wachlarz oczekiwań. Może to być Wasza ulubiona knajpa, całkiem nieznane Wam miejsce lub nasza Restauracja Brylantowa. Ubierzcie się elegancko i zamówcie coś pysznego, koniecznie z winem. Zostawcie telefony w domu i wspólnie cieszcie się chwilą.

  1. Kameralne przyjęcie

Dobrym pomysłem jest także odnowienie przysięgi małżeńskiej –  warto to zrobić i przypomnieć sobie dzień Waszego ślubu. Zaproście na to wydarzenie Wasze dzieci i ewentualne wnuki. Po wszystkim wspólnie wybierzcie się na uroczystą imprezę rodzinną, stylizowaną na dzień Waszego ślubu. To piękna symbolika, która pokaże, że nawet po wielu latach małżeństwa nadal pragniecie być ze sobą.

  1. Zostańcie w domu

Pomysł niby prozaiczny, ale warty rozważenia. Kiedy ostatnio mieliście leniwy dzień? Czas, w którym się nie spieszyliście, nie musieliście wykonać dziesiątek obowiązków? Wyśpijcie się, nawet do południa, zostańcie w piżamach, obejrzyjcie film, wspólnie ugotujcie obiad lub zamówcie z ulubionej knajpy. Powspominajcie najpiękniejsze momenty Waszego życia. Zapewne przez 30 lat zebrało się tego sporo.

Powyżej znajduje się siedem różnych propozycji, które można wykorzystać, spędzając rocznicę ślubu. W zależności od zasobności portfela i wolnego czasu możecie zostać razem w domu i powspominać dawne czasy, ale też wybrać się na wycieczkę krajową bądź zagraniczną. Każdy pomysł na wspólnie spędzony czas jest dobry, jeżeli oboje będziecie czerpali z niego wzajemną radość i miłość.

Zagłosuj!