Sukcesywnie spada liczba zakażeń na COVID – 19 oraz chorych przebywających w szpitalach, co umożliwia powolne odmrażanie poszczególnych gałęzi gospodarki. Rośnie nadzieja na powrót do normalności. Pod koniec kwietnia rząd przedstawił harmonogram łagodzenia wprowadzonych wcześniej obostrzeń. Już od połowy maja można robić zakupy w galeriach handlowych, skorzystać z noclegu w hotelach i oglądać wystawy w muzeach. Oczywiście nadal obowiązuje zachowanie ostrożności, zgodnie z zasadą DDM, czyli dystans, dezynfekcja i maseczka. Zresztą w przestrzeniach zamkniętych takich jak: hotele, sklepy, kina, baseny i wiele innych miejsc stosuje się procedury, które chronią osoby je odwiedzające od zakażenia koronawirusem i zachorowaniem na COVID – 19.

Jakie regulacje dotyczące przemieszczania się obowiązują osoby udające się aktualnie w podróż?

Od 15 maja wprowadza się nowe zasady dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa osobom podróżującym w celach służbowych lub turystycznych. Obowiązują one w całym kraju, ponieważ sytuacja epidemiczna pozwoliła na likwidację ich regionalizacji. W reżimie sanitarnym zostały otwarte hotele z możliwością skorzystania z ich usług przy 50% obłożeniu. Restauracje w hotelach mogą funkcjonować również przy 50% obłożeniu gośćmi. Powinna być zachowana odległość między stolikami wynosząca co najmniej 1,5 metra. Zajęty może być tylko co drugi stolik. Jeśli między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej jednego metra od powierzchni stolika, to zasady te nie muszą być zachowane. Jeśli chodzi o gastronomię zewnętrzną, z której chciałyby skorzystać osoby podróżujące po kraju, to maksymalne obłożenie gośćmi może wynosić 50%. Powinien być zachowany taki sam dystans między stolikami, jaki obowiązuje w gastronomi zamkniętej. Osoby udające się w podróż muszą pamiętać o obowiązku noszenia maseczki w przestrzeniach zamkniętych, dotyczy to również hoteli.

Czy w trakcie podróży można skorzystać z basenu, siłowni, solarium?

Osoby podróżujące w celach rekreacyjnych mogą w trakcie podróży skorzystać z usług basenów, siłowni, solariów. Na basenach obowiązuje reżim sanitarny do 50% obecności, natomiast siłownie i solaria przyjmują klientów w limicie jednej osoby na 15 metrów². W kinach i teatrach, operach, filharmoniach, a także parkach rozrywki na świeżym powietrzu obowiązuje również obłożenie do 50% gości. Na terenie tych obiektów nie wolno spożywać posiłków.

Jak bezpiecznie zorganizować wyjazd w celach rekreacyjnych?

Najbardziej oczekiwaną aktywnością po okresie izolacji związanej z pandemią jest podróżowanie. Hotele i restauracje, również te w hotelach, jak i poza nimi przygotowane są na przyjęcie gości z wszelkimi środkami ostrożności. Podróże odbywane przez okres od kilku do kilkunastu dni najczęściej wiążą się z koniecznością rezerwacji miejsca noclegowego w hotelu. Najkorzystniej jest wybrać duży i przestronny obiekt, w którym goście nie są kumulowani na niewielkiej przestrzeni. Komfortowy jednoosobowy lub dwuosobowy pokój we Wrocławiu zapewni spragnionym podróżowania po okresie pandemii turystom możliwość relaksu, pełnej regeneracji i bezpieczeństwo, bez narażania na kontakt z innymi osobami, które potencjalnie mogą być nosicielami wirusa.  Warto na początek ze względów bezpieczeństwa wybrać się na krótkotrwałą jedno lub dwudniową wycieczkę, na przykład weekendową, a nie długotrwałą, wielodniową, narażając się na kontakt z wieloma osobami. Prywatny pokój z dostępem do łazienki pozwoli gościom hotelowym odprężyć się po podróży, odpocząć i zapomnieć o problemach związanych z pandemią.

Zarezerwuj nocleg w Hotelu Jasek Premium Wrocław

Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji hotelu w czasie pandemii?

Wybierając hotel Jasek Premium Wrocław można mieć pewność że:

  • wszystkie pomieszczenia hotelowe są systematycznie dezynfekowane,
  • pracownicy obsługi stosują maseczki i rękawiczki,
  • odbywa się systematyczna dezynfekcja drzwi, klamek, powierzchni lady recepcyjnej, poręczy, terminali, kart pokojowych, kanap, foteli,
  • ograniczono do minimum ilość gości i czas ich przebywania przy recepcji. Zapewniono płyn do dezynfekcji rąk w holu recepcyjnym,
  • udostępniono do mierzenia temperatury termometry bezdotykowe,
  • zapewniono odległości między stolikami w restauracji hotelowej.

Hotele we Wrocławiu

Hotel Jasek Premium  we Wrocławiu idealnym miejscem na krótką, turystyczną podróż

Hotel Jasek Premium we Wrocławiu usytuowany zaledwie 8 km od wrocławskiego Rynku, przy starej drodze krajowej nr 5 w stronę Poznania, w niedalekiej odległości od tras wylotowych na Poznań i Warszawę jest idealnym miejscem na krótką rekreacyjną podróż, ponieważ został odpowiednio przygotowany do spełnienia wszelkich wymogów związanych z procedurami obowiązującymi w okresie pandemii. Zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa, gdyż działa zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi. Poza tym oferuje swoim gościom jednoosobowe lub dwuosobowe pokoje o podwyższonym standardzie DeLux. Mieszkańcy hotelu mogą również skorzystać z restauracji, oferującej nowatorskie dania kuchni polskiej bez konieczności spożywania posiłków na mieście i narażania się na kontakt z wieloma obcymi ludźmi. To przyjazne dla dzieci miejsce, oferujące specjalne menu dla maluchów. Bezpłatny, monitorowany parking jest zaletą hotelu. Luksusowy Jasek Premium Hotel Wrocław jest idealnym i bezpiecznym miejscem na romantyczny wyjazd we dwoje lub pobyt rodziny z dziećmi.