Wyjazd na wakacje, ferie czy wizytę u rodziny w obcym mieście zwykle wiąże się z koniecznością wynajmu pokoju hotelowego. O ile w przypadku wyłącznie dorosłych gości znalezienie odpowiedniego lokum nie powinno sprawić problemu, o tyle podróżowanie z dziećmi może okazać się nieco większym wyzwaniem logistycznym. Jedynie niewielka grupa hoteli dokłada wszelkich starań, by zapewnić swoim gościom pełen komfort pobytu pamiętając także o swoich najmłodszych odwiedzających. Jakie cechy powinien mieć hotel przyjazny dzieciom i na co warto zwrócić uwagę wybierając się w podróż z pociechą?

Hotel dla dzieci – najważniejsze udogodnienia dla rodziców

Najbardziej podstawową funkcją hotelu jest oczywiście zapewnienie gościom wygodnego miejsca noclegowego. W przypadku hoteli rodzinnych może oznaczać to jednak konieczność wyboru nie tylko wygodnych materacy dla dorosłych, ale i dodatkowych udogodnień dzięki którym podróżujący z dziećmi rodzice nie będą musieli przywozić ze sobą własnego łóżeczka czy kołyski. Nie trzeba oczywiście każdego pokoju wyposażać tak, by mogła zamieszkać w nim rodzina – wystarczy, że na recepcji pojawi się możliwość zamówienia do pokoju dostawianego, przenośnego łóżeczka, a także dodatkowych gadżetów niezbędnych podczas pobytu w hotelu z dzieckiem.

Na jakie udogodnienia mogą liczyć rodzice w hotelach przystosowanych do pobytu dzieci? Dodatkową pościel, wanienkę do kąpieli, matę antypoślizgową, przewijak, zabezpieczenia kontaktów, czy dostępną w pokoju apteczkę. Tego typu dodatki zdecydowanie ułatwią pobyt w hotelu z małymi dziećmi i sprawią, że wyjazd stanie się dla rodziców znacznie mniej stresujący. Nie należy jednak zapominać, że dostawki dla maleńkich dzieci to nie wszystko – dobry hotel rodzinny powinien posiadać specjalnie wydzielone strefy dla dzieci, np. pokoje zabaw, w których rodzice będą mogli pozostawić pociechy podczas kolacji w restauracji czy do których będą mogli je zabrać, gdy dziecko zacznie się nudzić. W najbardziej podstawowej wersji wystarczą nawet kredki i kolorowanki dostępne w hotelowej recepcji do dyspozycji gości – to prosty gest, który znacząco uprzyjemni pobyt nie tylko rodziców, ale i innych gości hotelu.

Rodzina

Restauracja nie tylko dla dorosłych

Właściwie każdy hotel posiada dziś własną restaurację dla gości, serwującą nie tylko wliczone w cenę pokoju śniadania, ale także bogate menu obiadowe czy wystawne kolacje. W miejscach takich nie może zabraknąć jednak menu poświęconego specjalnie dla najmłodszych, czego najlepszym przykładem jest Hotel Jasek.

„Staramy się, by nasi goście byli zadowoleni ze swojego pobytu niezależnie od tego, czy pojawiają się w hotelu sami, czy z dziećmi – wprowadzona przez nas karta dań dla najmłodszych, wydzielona strefa zabawy oraz dodatkowe udogodnienia dla rodziców z pewnością wpisują się w tę ideę. W restauracji zapewniamy krzesełka dla dzieci, dostawiane na życzenie gości i ułatwiające zarówno karmienie małego dziecka, jak i samodzielne jedzenie przy stole dla dzieci starszych.”

 

Oferta przyjazna dla dzieci w hotelu Jasek Wrocław

Wiemy doskonale, że pobyt z dzieckiem w hotelu może być dla rodziców stresujący, dlatego staramy się robić wszystko, by ułatwić opiekę nad maluchem i by nawet nasi najmłodsi goście byli zadowoleni z pobytu. Hotel Jasek stawia na kreowanie przyjaznej atmosfery i ciągłe doskonalenie oferty, także tej związanej z organizacją imprez okolicznościowych. Często to właśnie w trakcie chrzcin, organizacji imprez urodzinowych czy wesel konieczne jest zapewnienie dzieciom dodatkowych atrakcji, dzięki których będą mogły spędzić czas z rodziną, a jednocześnie nie nudzić się podczas gdy dorośli zasiądą przy stole. Co możemy zaoferować w ramach uatrakcyjnienia pobytu dzieci w hotelu? Pełen dostęp do placu zabaw, profesjonalnych animatorów, oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu to tylko podstawowe elementy naszej stałej oferty – zależnie od oczekiwań naszych klientów i okazji możemy zrobić wszystko, by dzieci spędziły u nas czas jak najlepiej.

Pobyt z dzieckiem w hotelu nie musi być problemem. Wystarczy, że podczas wyszukiwania ofert zwrócimy uwagę na udogodnienia, jakie hotel jest w stanie zapewnić dla najmłodszych gości i postawimy na miejsce dbające o każdego gościa niezależnie od jego wieku. W hotelu Jasek nawet najmłodsze dzieci są traktowane jak najważniejsi goście i zawsze opuszczają swoje pokoje z uśmiechem na twarzy.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ  NOCLEGOWĄ DLA RODZIN!