Przypadający na 26 czerwca 2020 Dzień Ojca będzie szczególny pod wieloma względami. Dla wielu osób, nie tylko najmłodszych dzieci, dzień ojca to wyjątkowa okazja, by świętować wraz ze swoim tatą i pokazać mu jak ważna jest jego rola w życiu dziecka. W obecnych czasach, po tak nietypowym i niebezpiecznym początku roku, dzień ojca w 2020 roku będziemy obchodzić z większą dozą ostrożności i jeszcze większą wdzięcznością za zdrowie i obecność naszych ojców. Co można robić na Dzień Ojca we Wrocławiu? Sprawdź nasze TOP 5.

1. Poranek ze śniadaniem

Nie każdy tata ma na co dzień czas, by przed pracą spokojnie zasiąść przy kuchennym stole, wypić dobrą kawę, zjeść śniadanie i spokojnie wejść w kolejny dzień. Postarajmy się, by w swoje święto na taki czas wolny mógł pozwolić sobie każdy. Wstańmy wcześniej, przygotujmy dla ojca smaczne śniadanie i kubek świeżej kawy i przywitajmy go z uśmiechem na twarzy. Nawet tak proste gesty potrafią poprawić humor o poranku. Planujecie świętowanie w weekend, a nie bezpośrednio 23 czerwca? Zaplanuj wyjątkowe śniadanie dla całej rodziny i spędźcie czas wspólnie, przygotowując się do dalszych aktywności weekendowych.

2. Aktywny Dzień Ojca

Ruch to zdrowie i niezależnie od tego czy Twój tata jest człowiekiem lubiącym ruch, czy spędzającym większość swojego czasu na pracy i odpoczynku po powrocie, w dzień ojca możecie pozwolić sobie na aktywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Wybierz się z ojcem na korty tenisowe, rower lub zorganizowany mecz paintballa. Zaplanuj pobyt na basenie, zaproponuj wspólny wypad na siłownię, a jeśli planujesz więcej atrakcji, sprawdź ośrodki znajdujące się w niedalekiej odległości od Wrocławia i wynajmijcie łódkę bądź kajaki na cały dzień. Pogoda w końcu zaczęła sprzyjać wakacyjnemu wypoczynkowi i nawet nie wyjeżdżając z Wrocławia możesz wykorzystać ją w pełni aktywnie.

3. Obiad w restauracji Kryształowej

Poradniki prezentowe z okazji dnia ojca zwykle skupiają się na drobnych prezentach takich jak portfel, zegarek, składany nożyk czy krawat. Ojcowie doceniają jednak nie sam prezent, a fakt, że ich dzieci pamiętają o ich święcie i chcą, pomimo własnych zajęć i obowiązków, spędzić z ojcem czas. Wykorzystaj tą okazję i zabierz ojca na wystawny obiad do restauracji Kryształowej w Hotelu Jasek we Wrocławiu. Zupełnie odmienna od restauracji, które możecie odwiedzać z ojcem regularnie i gwarantująca wyjątkowe atrakcje kulinarne restauracja zaprasza do skosztowania specjalnego menu przygotowanego z okazji Dnia Ojca. W tym dniu, poza tradycyjnymi daniami widniejącymi w karcie, dostępem do bogatej karty win i deserów oraz spokojną, prywatną atmosferą hotelowej restauracji, do każdego zestawu obiadowego z okazji dnia ojca przysługuje gratis w postaci wyjątkowego deseru. Jak świętować, to w najlepszym stylu.

Restauracja Kryształowa w Hotelu Jasek jest doskonale przygotowana na przyjmowanie gości nawet w okresie ograniczeń po pandemii koronawirusa. Zapewniamy bezpieczne warunki dla wszystkich naszych gości – w Dniu Ojca nie musisz rezygnować z przyjemności i komfortu jedzenia w restauracji nawet w obecnych czasach.

Zarezerwuj stolik w naszej restauracji!

4. Wspólne prace w domu

Choć może to brzmieć mało atrakcyjnie, jednym z najlepszych sposobów na świętowanie Dnia Ojca i spędzenie go w sposób produktywny jest pomoc tacie w projektach, które na co dzień sam realizuje w Waszym domu. Mogą to być prace w domowym warsztacie, przy samochodzie, na strychu, w piwnicy, w ogrodzie – mężczyźni zawsze znajdą sobie w domu zajęcie i jeśli faktycznie lubią to, co robią, pomoc i spędzanie w ten sposób wolnego czasu mogą być dla nich najlepszą nagrodą!

5. Wakacyjny projekt DIY

Na koniec zaproponujemy jeszcze jedną, budującą relację i pozwalającą na wspólne spędzenie czasu aktywność domową. Jeśli tak jak ojciec lubisz projekty DIY, chcesz stworzyć coś zupełnie od podstaw i masz ciekawe pomysły, zaproponowanie tacie wspólnej pracy nad nową aranżacją balkonu czy tarasu, całkowitym przeprojektowaniem wnętrza garażu lub stworzeniem drewnianego modelu pozwoli sprezentować ojcu wspólny czas nie tylko w jego święto, ale i długo po nim. Dopasujcie swój projekt do hobby – być może odkryjecie zupełnie nowe, wspólne zainteresowania?