Urządzając spotkanie biznesowe trzeba nie tylko zadbać o dobre zakwaterowanie i zaplecze techniczne, ale również warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach, które będą sprzyjać rozluźnieniu i wzajemnemu poznaniu wszystkich uczestników wyjazdu. Kilka dni intensywnej pracy intelektualnej, prowadzonych negocjacji i dyskusji potrafi być bardzo wyczerpujące, dlatego zapewnienie efektywnej regeneracji w ramach organizowanej konferencji jest wysoce pożądane.

Spa & Wellness

Najbardziej popularnym miejscem, które wybiera się na organizację konferencji jest hotel zapewaniający kompleks usług z zakresu spa & wellness. W zależności od standardów, dostępne są różnego typu sauny, jacuzzi, kryty basen, a nawet pakiety specjalnych zabiegów relaksujących, w postaci masażu. Właściwie nie ma potrzeby poruszania się poza obręb hotelu, wszystko zostaje zapewnione, w wersji all-inclusive. Jest to bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu i i z pewnością zostanie doceniona przez wszystkich uczestników wyjazdu.

Tematyczna impreza integracyjna

W czasie kilkudniowego wyjazdu konferencyjnego warto przeznaczyć jeden wieczór na organizację imprezy, która wpłynie pozytywnie na atmosferę całego wydarzenia. W zależności od planowanego rezultatu, można na to przeznaczyć pierwszy albo ostatni dzień, poprzedzający zakończenie firmowego spotkania.

Wszystko zależy od intencji organizatora, czy woli zintegrować i poznać wszystkich uczestników konferencji w sposób bardziej nieformalny na początku, czy raczej na końcu odbywającej się konferencji. Wybór w tym celu dobrego hotelu, który jest w stanie zapewnić doskonałą przestrzeń do spotkania firmowego, zakwaterowanie, wyżywienie oraz salę bankietową jest doskonałym rozwiązaniem.

Tematyka imprezy może nawiązywać do głównego celu organizowanej konferencji, co z pewnością będzie sprzyjać lepszemu poznaniu się wszystkich pracowników oraz wzmocni ich identyfikację z realizowanym wydarzeniem. Jeśli ma posiadać bardziej nieformalny charakter, impreza urządzona w stylu retro, nawiązująca do lat międzywojennych, czy nawet poruszająca tematykę sci-fi jest obecnie bardzo popularnym pomysłem i z pewnością rozluźni atmosferę oraz pozytywnie wpłynie na relacje między uczestnikami.

Przed rezerwacją konferencji firmowej warto zapytać, czy wybrany hotel jest w stanie zapewnić albo chociaż wyraża chęć współpracy przy organizacji niezbędnej aranżacji oraz dekoracji, zgodnych z wybranym motywem.

Zarezerwuj salę konferencyjną w hotelu Jasek Premium!

Współpraca z zewnętrznymi firmami eventowymi

Przy wyborze odpowiedniego miejsca, w którym będzie miała odbywać się firmowa konferencja, warto dowiedzieć się jakiego rodzaju rozrywki są dostępne w danej okolicy. Doświadczone w organizowaniu tego typu imprez hotele zazwyczaj podejmują się stałej współpracy z wybranymi firmami eventowymi, które zapewnią profesjonalną organizację dodatkowych atrakcji. Może to być zaaranżowanie wyjazdu firmowego na paintballa czy grę w golfa.

Nieliczne hotele są w stanie zaoferować bardzo oryginalną rozrywkę w postaci przelotu samolotem nad najbliższą okolicą, co z pewnością przyniesie wiele niesamowitych wrażeń, które zapadną na długo w pamięci wszystkich uczestników konferencji. Mniej spektakularne, ale również przyjemne może być spędzenie wolnego czasu wewnątrz budynku, korzystając z udostępnionych form rozrywek, przykładowo w postaci stołu do tenisa czy popularnych piłkarzyków.

spotkanie integracyjne

Zwiedzanie okolicy

Bardziej tradycyjną formą rozrywki będzie zorganizowanie grupowej wycieczki po okolicy z wynajętym, najlepiej lokalnym przewodnikiem. Jeżeli wybrany hotel znajduje się w mieście o bogatej historii, można być pewnym, że nie zabraknie wówczas niesztampowych ciekawostek czy intrygujących legend, o których nie można przeczytać w ogólnie dostępnych przewodnikach.

Ponadto, zwiedzanie i poznawanie okolicy można połączyć z interesującą grą miejską, która będzie stanowić doskonałą alternatywę dla imprezy bankietowej, szczególnie jeżeli uczestnicy konferencji pochodzą z różnych regionów świata i z wielką ochotą pragną poznać lokalne dziedzictwo kulturowe.

Wybór kompleksowej oferty

Jeżeli nie ma się pomysłu jak ciekawie zaaranżować wolny czas podczas firmowej konferencji, warto zdać się na wybór doświadczonych w tym temacie placówek. Słynące ze spotkań biznesowych hotele zapewniają wysokiej jakości usługi również w zakresie integracyjno-rozrywkowym. Kompleksowa obsługa dotyczy wówczas nie tylko sprawnej rezerwacji interesujących atrakcji, ale również dogodnego dojazdu wszystkich uczestników, poprzez udostępnienie hotelowego busa.

Bardzo ciekawą opcją jest usługa konsjerża, który odpowiada za realizację bardzo zindywidualizowanych potrzeb swoich gości. Zajmuje się koordynacją wszystkich niezbędnych czynności, które mają sprawić, że uczestnikom firmowej konferencji niczego nie zabraknie.

Odpowiada za rezerwację dogodnych sal szkoleniowych oraz bankietowych, przygotowanie specjalnej oferty menu, rozdzielanie pokojów, a także za profesjonalne nagłośnienie i nienaganne działanie wszystkich urządzeń technicznych, które są potrzebne do przeprowadzenia biznesowego spotkania. Jeżeli cokolwiek zabraknie albo nie będzie się miało pomysłu jak spędzić wolny czas z uczestnikami konferencji, profesjonalny konsjerż zawsze znajdzie doskonałe rozwiązanie na zaistniały problem.